BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  POLİTİKA

İsmail Küçükkaya'dan Ekrem İmamoğlu'na suya zam tepkisi

FOX TV'de Çalar Saat programında konuşan İsmail Küçükkaya, İstanbul'da suya yüzde 20 zam yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterirken ''Zam yapmak işin kolaycılığıdır. Merkezi hükümet zaten bu kolaycılığı yapıyor. Yeni finansman modeller geliştirebilirsiniz.'' dedi.

Abone ol

İstanbul'da suya gelen yüzde 40'lık indirim, vatandaşa büyük bir nefes aldırmıştı ancak düşük fatura ödeme dönemi kısa sürdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, suya yüzde 20'lik zam yapma kararı aldı.

"Bize söz vermiştiniz, indirim yapacağız diye''
1 Aralık'tan itibaren geçerli olacak zamlara İsmail Küçükkaya'dan tepki geldi. FOX TV'de Çalar Saat programıyla izleyicileriyle buluşan Küçükkaya, şu ifadeleri kullandı;

"Bize söz vermiştiniz, indirim yapacağız diye. Daha 1 yıl olmadan o indirim ardından yüzde 20 zam yapıyorsunuz. Sayın İmamoğlu; İstanbul'da belediyenin batak olduğunu biliyoruz. Enkaz devraldığınızı da biliyoruz. Çok büyük bir borç yükü altında olduğunuzu da biliyoruz. Ama siz büyük iddialarla geldiniz. Zam yapmak işin kolaycılığıdır. Merkezi hükümet zaten bu kolaycılığı yapıyor. Zam zam zam...

''Yeni finansman modeller geliştirebilirsiniz''
Siz başka iddialarla geldiniz. İstanbul'u yönetmeye talipseniz, zam yapmadan da o maliyet artışlarını karşılamanın bir yolunu bulmalısınız. Yeni finansman modeller geliştirebilirsiniz."

Ekrem İmamoğlu ne demişti?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, zam nedeniyle gelen eleştirilere "Çok kullananlara 100 üzerinden 40 daha fazla indirim sağlamışız. Bu mantıksız bir sisteme oturmuş" ifadeleriyle cevap vermişti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Beyninin içinde dolaşıyormuş doktorlar bile inanamadı!
Okan Bayülgen kaç yaşında kaç kere evlendi ilk eşi kimdir?
Ahmet Altan’ın tutuklanmasına itiraz! Yasada olmayan dayanak uyduruldu
Başakşehir'de gündem Dusko Tosic
ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in kafası karışık: Henüz tam bir karar almadık
Şube müdürü maaşları 2020 derecesine göre yeni zam geldi
Yorumlar 42 yorum