HABER /  DÜNYA

Irak'tan, o terör örgütüne önlem!

Irak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının geçişini engellemek amacıyla Suriye sınırına tel örgü çekmeye başladı. Tel örgülerin yanında gözetleme kuleleri de inşa edilirken Irak yönetimi bölgede IŞİD tehditinin henüz tam olarak geçmediğini açıkladı.

Abone ol

Irak, IŞİD militanlarının geçişini engellemek amacıyla Suriye sınırında önlemlerini sıkılaştırdı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre Irak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının geçişini engellemek için Suriye sınırına tel örgü çekmeye başladı.

Tel örgülerin yanında altı metrelik hendekler kazılıp gözetleme kuleleri de inşa ediliyor.

Anbar Eyaleti'nin sınır polisi sözcüsü Enver Hamid Nayef, "Suriye sınır boyunca güvenlik çiti ve gözetleme kulelerinin inşasına 10 gün önce başladık" açıklamasını yaptı.

Suriye ile Irak arasındaki sınır 595 kilometre uzunluğunda. Şu ana kadar yaklaşık 19 kilometrelik bir hatta tel örgü çekildiği aktarılıyor.

IŞİD TEHDİTİ HENÜZ BİTMEDİ
Yeni sistemde termal kameralar ve droneların da yoğun olarak kullanılacağı belirtiliyor. IŞİD'lilerin Anbar Çölü'nde hala etkin oldukları, ülkenin diğer yerlerinde de uyuyan hücrelere sahip oldukları aktarılıyor.

Geçen hafta Şii milis güçleri Kerkük'ün kuzeyinde IŞİD militanlarıyla çatışmıştı.

Bağdat yönetimi, geçen yılın sonunda IŞİD'e karşı zafer ilan etmişti. Ancak IŞİD savaşçılarının Irak ve Suriye arasındaki çöllük alanda hala etkin oldukları biliniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Emekli zammı kaç para oldu yeni zamlı Temmuz maaşları-2018
İYİ Parti'de neler oluyor? Ümit Özdağ ve Koray Aydın'ın planı ne?
Habertürk bombası doğru çıktı işte son yayın tarihi
İsviçre: Artık sığınmacı kabul etmeyeceğiz
Fuhuş pazarlığı yaparken parkta basıldılar!
Bayram ikramiyesi 1000 lira kimlere eksik yatacak?
Yorumlar 1 yorum