BIST 1.536
DOLAR 7,34
EURO 8,94
ALTIN 437,06
HABER /  GÜNCEL

Emekli zammı kaç para oldu yeni zamlı Temmuz maaşları-2018

Emekli zammı ne kadar oldu, emeklilerin temmuz zammı sonrası maaşları ne kadar arttı araştırmaları bugün hız kazandı. SSK, Bağkur emeklillerinin maaşlarına temmuz ayında enflasyon oranına göre zam yapılacak. Peki temmuz zammı sonrası en düşük ve en yüksek emekli maaşları ne kadar olacak? İşte emeklilerin zamlı yeni maaşları...

Abone ol

Emekli zammı son durum ne oldu haberleri binlerce emeklinin gündeminde. Emekli maaşlarına yılda iki kez Ocak ve Temmuz ayında enflasyon oranına göre zam yapılıyor. Peki emeklilerin temmuz ayı zammı ne kadar olacak, yeni zamlı emekli maaşlarına göre en düşük ve en yüksek maaş ne kadar oldu?  Tahminler tutarsa, SSK ve Bağ-Kur emeklisi yüzde 7.27 zam, memur emeklileri de yüzde 3.27 fark alacak.

EMEKLİ MAAŞI ZAMMI AÇIKLAMASI: 12.3 milyon emeklinin merakla beklediği gün geldi. Emekliler yarın yani 3 Temmuz Salı günü Temmuz zammını öğrenecek. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıklayacağı 6 aylık enflasyon verisi ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri net Temmuz zammını, memur emeklileri ise ne kadar enflasyon farkı alacağını öğrenecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammının yüzde 7.27, memur emeklilerinin de toplu sözleşme artışına ilaveten alacağı enflasyon farkının yüzde 3.27'yi bulması bekleniyor.

Emekli maaşı zam oranında enflasyon rakamları belirleyici olacak. Halen en düşük memur emeklisi aylığı bin 978 lira seviyesinde bulunuyor. Memur emeklileri için şu ana kadar oluşan yüzde 5.89'luk artış, bu maaşı 2 bin 94 lira 50 kuruşa yükseltecek. Yüzde 7'lik enflasyonla yüzde 3.5+3 zam oluşacak.

Bu durumda çıplak maaş 2 bin 106 liraya, ek ödemeli maaş ise 2 bin 190 liraya çıkacak. Bağ- Kur esnaf emeklilerinde ek ödemeli en az maaş bin 563 lira, Bağ-Kur tarım emeklisi için bin 100 lira, 2000 yılı öncesi SSK emeklisi için bin 746 lira ve 2000 sonrası SSK emeklisi için de bin 41 lirayı bulabilecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 2018

En düşük işçi emeklisi maaşı (2000 sonrası) – 939 TL
En düşük işçi emeklisi (2000 öncesi) – 1.569 TL
En düşük esnaf (Bağ-Kur) emeklisi maaşı – 1.444 TL
En düşük (Bağ-Kur) tarım emeklisi maaşı – 989 TL
En düşük memur emekli maaşı – 1.978 TL

ÖNCEKİ HABERLER
İYİ Parti'de neler oluyor? Ümit Özdağ ve Koray Aydın'ın planı ne?
Habertürk bombası doğru çıktı işte son yayın tarihi
Fuhuş pazarlığı yaparken parkta basıldılar!
Sivas katliamı ne zaman oldu Madımak Olayı nasıl oldu-2 Temmuz tarihi
Kanada'dan ABD'ye misilleme
Türkiye seçime mi gidiyor kulisleri sallayan iddia
Habertürk kapanıyor mu? Fatih Altaylı'ya göre 'patron karar vermiş'...
İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanından S-400 uyarısı
İlk kararnamesinde ne var detaylar belli oldu
Ankara'da büyük FETÖ operasyonu! Onlarca askere gözaltı
Yorumlar