BIST 1.123
DOLAR 7,82
EURO 9,19
ALTIN 476,77
HABER /  DÜNYA

Kanada'dan ABD'ye misilleme

ABD Başkanı Donald Trump'ın ithal edilen bazı ürünlere ek gümrük vergisi koyma kararına Kanada'dan misilleme geldi. Kanada hükümeti; aralarında akçaağac pekmezi, kahve çekirdeği, çilek reçeli şekerleme ürünlerinin de bulunduğu bir dizi ürün için ABD'ye 12.5 milyar dolarlık gümrük vergisi uygulanmasına karar verdi.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD'ye ithal edilen çelik ürünlerine yüzde 25, alüminyum ürünlerine yüzde 10 ek gümrük vergisi kararına Kanada'dan misilleme geldi. Kanada hükümeti; aralarında akçaağaç pekmezi, kahve çekirdeği, çilek reçeli ve öteki şekerleme ürünlerinin de bulunduğu bir dizi ürün için ABD'ye 12.5 milyar dolarlık gümrük vergisi uygulama kararı aldı.

Kanada Başbakanı Justın Trudeau, ABD'nin ek gümrük vergisi uygulamasına karşı kendilerinin de önlem almaları gerektiğini, bu bağlamda Kanada'nın da Amerikan ürünlerine ek gümrük vergisi koyduğunu söyledi. Trudeau, Trump'ın ek gümrük vergilerine karşı gösterdiği dayanışmadan ötürü Kanadalılara teşekkür etti ve Amerikan malı alırken iki kez düşünmeleri önerisinde bulundu. Trudeau, 80'i aşkın Amerikan ürününe yüzde 10 oranında ek gümrük vergisi konacağını duyurdu.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye seçime mi gidiyor kulisleri sallayan iddia
Habertürk kapanıyor mu? Fatih Altaylı'ya göre 'patron karar vermiş'...
İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanından S-400 uyarısı
İlk kararnamesinde ne var detaylar belli oldu
Ankara'da büyük FETÖ operasyonu! Onlarca askere gözaltı
Masterchef Duygu eski eşi kimdir şiddet itirafı Masterchef'i yıktı
Yorumlar 1 yorum