BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,28
ALTIN 481,99
HABER /  POLİTİKA

İmamoğlu 357 milyon liraya mal oldu demişti! Ensar Vakfı'ndan yanıt

Ensar Vakfı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 357 milyon liraya mal olduğunu belirttiği Ortak Hizmet Protokolü'nü tek taraflı feshetmesine ilişkin "Tarafımıza aktarılan herhangi bir nakdi bedel bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

Abone ol

İmamoğlu'nun Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA gibi vakıflarla olan protokollerin 357 milyon liraya mal olduğunu ve bu protokollerin feshedildiğini duyurmasının ardından Ensar Vakfı'ndan konuyla ilgili açıklama geldi. 

FETÖ vurgusu

Açıklamada, "FETÖ'nün ihanet sürecinden sonra öğrencilerin yurt ihtiyaçları ile ilgili mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda, bu vatana sahip çıkan yerli ve milli vakıflardan biri olarak bizler de öğrencilerin mağduriyetlerini giderebilmek adına bu evlerden ve yurtlardan çıkan öğrencilerimize sahip çıkabilmek adına yurtlar ile ilgili çalışmalar başlattık." bilgisi verildi.

"Vakfımıza aktarılan nakdi bedel bulunmamaktadır"

Kanunlar çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile tahsis edilen binalardaki yurt işletmelerinin tamamen mevzuata ve kanunlara uygun olarak yürütüldüğü aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının iddia ettiği gibi vakfımıza aktarılan herhangi bir nakdi bedel bulunmamaktadır.

Tahsis edilen 4 bina ve 2 gençlik merkezinde, İstanbul'daki yüzlerce üniversite öğrencimize güvenli ve huzurlu barınma hizmeti sağlanarak, eğitim ve öğretim hayatlarına destek verilmektedir. Bu protokol iptali ile yüzlerce gencimiz, bu çalışmalardan mahrum bırakılacaktır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Memur zammı ne kadar oldu 2020 hakem heyeti net memur maaşları Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Memur zam oranları 2020-2021 ne kadar oldu Hakem Heyeti kararı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
İstanbul Maltepe'de lüks otelde silahlı kavga!
Beşiktaş'tan sürpriz Gökhan İnler atağı!
ABD'den 4 milyarlık askeri satış onayı!
Çukur 100. bölüm ilk sahne: 4. sezon 8. bölüm
Yorumlar 48 yorum