BIST 1.214
DOLAR 7,85
EURO 9,30
ALTIN 483,47
HABER /  DÜNYA

İlham Aliyev'den Türkiye'ye Doğu Akdeniz'de 'tereddütsüz' destek mesajı!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında yaşan gerilime yönelik yaptığı açıklamada, "Türkiye'yi tereddütsüz destekliyoruz" dedi.

Abone ol

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Yunanistan'ın yeni atanan Bakü Büyükelçisi Nikolaos Piperigkos'u kabul etti.

Aliyev'den Türkiye'yi tereddütsüz destek

Görüşmede Cumhurbaşkanı Aliyev'in Yunan Büyükelçi Piperigkos'a Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimde Türkiye'yi "tereddütsüz" desteklediğini ifade etti.

Aliyev görüşmede, "Doğu Akdeniz’de Türkiye ile Yunanistan arasında son zamanlarda yaşanan gerilimlerden bahsetmek istiyorum. Türkiye'nin sadece dostumuz ve ortağımız olmadığını, bizim için kardeş bir ülke olduğunun bir sır olmadığını size söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

"Türk kardeşlerimizden de aynı desteği görüyoruz''

"Türkiye'yi tereddütsüz destekliyoruz ve her şartta destekleyeceğiz" diyen Aliyev, "Türk kardeşlerimizden de aynı desteği görüyoruz. Azerbaycan'ı her konuda destekliyorlar ve biz de onları Doğu Akdeniz'deki arama çalışmaları dahil her konuda destekliyoruz" şeklinde konuştu.

"Türkiye, bizim için dost değil kardeş bir ülke'' 

Talimatıyla bu konunun Azerbaycan hükümeti tarafından da resmi şekilde açıklandığını belirten Aliyev, "Türkiye bizim için sadece dost değil, kardeş bir ülke ve Türkler bizim kardeşimizdir. Yani her konuda onlarla birlikte olacağız" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Adana'da yaşandı! Önce çocuğunu sonra karısını öldüresiye dövdü
Kütahya'da genç kardeşlerden biri öldü öbürü ağır yaralandı
Türkiye - Macaristan maçı canlı yayın ne zaman saat kaçta hangi kanalda
Eski Başbakan koronavirüse yakalandı! Silvio Berlusconi'nin sağlık durumu nasıl
Korku dolu anlar! Zeytinburnu'nda kaldırım çöktü
Umut Akyürek kimdir kaç yaşında estetiksiz eski hali nasıldı?
Yorumlar 1 yorum