HABER /  GÜNCEL

İçişleri Bakanlığı açıkladı: 316 hesap sahibi hakkında yasal işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili provokasyon amaçlı gerçek dışı görüntü ve ses dosyası yayan 316 hesap sahibi hakkında adli işlem yapıldığını bildirdi.

Abone ol

Çin'in Wuhan kentinden çıkarak dünyaya yayılan ve şu ana kadar 300 bin kişinin hastalanmasına, 15 bin kişinin de yaşamını yitirmesine neden olan yeni tip corona virüs (Covid-19) sonrası sosyal medya hesaplarında asılsız paylaşımlar isyan ettirdi.

1748 hesap hakkında çalışma yapıldığı belirtildi
İçişleri Bakanlığı'dan gelen açıklamada, sosyal medyada son 1 hafta içerisinde terör örgütü propagandası yapan, halkı kin, nefret, korku ve paniğe sürükleyen, yalan belge yayınlayarak algı operasyonu ve provakatif koronavirüs paylaşımı yapan toplam 1748 hesap hakkında çalışma yapıldığı belirtildi. 

316 hesap tespit edildi
Açıklama'da şu bilgiler verildi: Tespit edilen bu hesapların genelinin başta FETÖ olmak üzere PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü propagandası yaptıkları belirlendi. Tespit edilen hesaplar arasında son dönemde dünyayı etkisi altına alan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan, Türkiye’de de görülen Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili olarak; algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef göstermeye yönelik 316 hesap tespit edildi.

Covid-19 ile alakalı paylaşım yapan 316 hesabın içerisinde başta FETÖ olmak üzere diğer terör örgütlerine müzahir şahısların paylaşımlarının da bulunduğu belirlendi.

Bu bağlamda anılan paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlem yapıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet atağa geçti! WhatsApp grupları ile manevi destek sunacak
Abdurrahim Albayrak’ın komşuları tedirgin
BİLSEM sonuçları 2020 ne zaman açıklanır BİLSEM takvimi
Mersin'de yasağı umursamadan sokağa çıkan 65 yaş üstü kişiler cezayı yedi
FED'den 'sınırsız varlık alımı' dahil yeni koronavirüs tedbirleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar
Yorumlar 4 yorum