BIST 1.575
DOLAR 7,40
EURO 8,99
ALTIN 444,61
HABER /  POLİTİKA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan seçim açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AA Editör Masasında önemli açıklamlarda bulundu. HDP'nin 299 adayının Millet İttifakı içinde yer aldığını söyledi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AA Editör Masasında önemli açıklamlarda bulunuyor. Seçime dair değerlendirmede bulunan Soylu şöyle konuştu:

"Şurada bir dosyamız var. Bu zillet ittifakına HDP her yönüyle destek veriyor. Şu ana kadar 299 aday ve il genel meclis üyesi vermiş. Bu bizim tespit edebildiğimiz, daha fazlası vardır. Bunların 27’si sadece HDP’ye kayıtlı.

Onun dışında birbirine çekilmeler var. Bir de atıyorum Ardahan’dan Adıyaman’a kadar Beyoğlu’na kadar İzmir’e Ankara’ya kadar bu şurada bizi üzüyor. Kendime şu soruyu soruyorum. Biz niye 94 belediyeyi görevden aldık? Geçen seçimde 24 Haziran’da HDP’yi Meclis’e taşıyan Kılıçdaroğlu’dur. Farkı şu, beraber gelmek istiyorlar. 31 Mart'ta zayıf çıkarsak, HDP'nin de PKK'nın talimatlarının da bulunduğu ittifak, Türkiye'ye 4,5 yılı zehir zindan eder.

Teröre karışan belediye başkanları
94 belediye başkanı teröre karıştığı için alındı. Teröre karışmayan 2-3 belediye başkanı var, onları almadık mesela, müdahale etmedik. Onları dışladılar zaten. Kayyım memnuniyeti 94 yerde yüzde 65'in üzerinde. Normal belediyelerde bu kadar büyük memnuniyet yoktur."

Beka tartışması
Birileri 'Türkiye'de beka problemi yok' diyor. 15 Temmuz'dan bir gün önce Türkiye'de beka problemi var mıydı yok muydu ? 6-7 Ekim olaylarından üç gün önce Türkiye'de beka problemi var mıydı yok muydu?

Görevden alma bir tedbirdir, iş işten geçmeden müdahale etmek demektir. O İçişleri Bakanlığının hakkıdır. Devlet, yasalar, kanunlar İçişleri Bakanlığına böyle bir hak vermiş, bizatihi bakanın kendisine böyle bir hak vermiştir.

İçeri atılan adamın belediye yönetecek hali yok
(Terörle iltisaklı belediye başkanları) Bir terör örgütüne yardım ve yataklık yaptı dedikten sonra zaten hukuken görevden alınacaktır ve gereği de yerine getirilecektir. İçeri atılan adamın herhalde belediyeyi yönetecek hali yok.

Terörle mücadeleyi neden yapıyoruz?
Dağa götürülenler kimin çocukları? Tüm bu günahların tamamını CHP ve zillet ittifakı kendi üzerine alıyor, taşıyıcı annelik yapıyor. (HDP) Beraber icraya gelmek istiyorlar. Dün Cizre Belediyesinde, Sur Belediyesinde, bugün Erciş Belediyesinde yaşadığımızı İzmir'den Buca'ya kadar kim ne kazanacaksa, İstanbul'dan, hangi belediye kazanacaksa, Ankara'ya kadar bütün belediyelerde artık PKK'nın bir temsilcisi, Kandil'den haber götüreni ve irade ortaya koyanı olacak. Bu, PKK'ya bir tünel açmak demektir. O zaman biz bu terörle mücadeleyi niçin yapıyoruz? Bu soruyu kendimize sorarız.

İranla PKK'ya ortak operasyon
Geçen gün İranlılar geldiler, değerlendirmeler yaptık. Ve inşallah İran ile birlikte operasyon yapacağız. Bunu ilk kez söylüyorum. Ve bu konuda adımlar atmaya çalışıyoruz. Karşılıklı istihbari olarak bir çok değerlendirmemiz söz konusu"

CHP'nin kara dönemi
Şu anda yurt içinde 700'ün altında terörist var. İçeri giriş de çok az. Ocak'tan bu yana 12 kişi girmiş. Sınırlarda ciddi tedbirler alınıyor.CHP, bundan sonraki yıllarda, Kılıçdaroğlu'nun yönettiği ve PKK ile ilintisinin en üst noktaya çıktığı bu dönemi, kendi tarihleri içerisinde bir kara dönem olarak nitelendirecektir. Gelecekte CHP'liler Kılıçdaroğlu döneminden bahsetmeyecekler, 'Bu bizim için ayıplı bir dönem' diyecekler."

Karayılan'a çağrı
Murat Karayılan'a bir çağrıda bulunuyorum. Her yıl sözde şehitler kataloğu çıkarıyorlar. 2018 için de çıkarsın. Niye çıkarmadın diye bir sormak lazım. Terör örgütü tarihinin en zor dönemini yaşıyor. PKK 14-15 yaşındaki çocuklara musallat olmuş. Bu ahlaksız örgüte destek olan, buna ev sahipliği yapmaya çalışanlara ne diyeceğiz?"

FETÖ 800 milyon dolar gelir elde ediyor
FETÖ 800 milyon dolar sadece 'charter school'lardan gelir elde ediyor. Bu, FETÖ'ye Amerika'nın sağladığı gelirdir. 200 milyon dolar da izin verdiği için bağış toplama kabiliyeti var.

ÖNCEKİ HABERLER
Hezimetin ardından 'efsane' gönderme
Ülker Bisküvi 2018 yılında kârını yüzde 23.4 arttırdı
Apex Legend oyunundan 1 ayda ulaşılması zor rekor!
FETÖ'nün ablalarına dikkat! Kastamonu'da kulaktan kulağa yayıldı
Streç film ile göbek yağlarınızı bu şekilde eritebilirsiniz
Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'a gollük pas verdi
Merve Aydın'ın eşi Mehmet Akif kimdir eski mesleği bakın neymiş
Manisa'da yolcu otobüsü TIR'a arkadan çarptı 2’si ağır 20 yaralı
Esra Balamir kaç yaşında boşandığı ilk eşi kimdir?
Trabzonspor'da  Olcay Şahan’ın affı gündemde
Yorumlar 5 yorum