HABER /  YEREL

İBB erkek hemşireyi indiren şoföre soruşturma başlattı

İBB, “Erkekten hemşire mi olur?" diyerek sağlık görevlisini otobüsten indiren özel halk otobüsü şoförü hakkında, soruşturma başlattı.

Abone ol

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Karadaş, önceki gün  Alibeyköy’de bindiği özel halk otobüsünden, “Erkekten hemşire mi olur?" denilerek şoför tarafından araçtan indirildiğini iddia edilmişti.

Kendilerine koronavirüs salgın hastalığı ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanması hakkı verildiğini söyleyen Tolgahan Karadaş, yaşadıklarını kamuoyu ile paylaştı.

Soruşturma başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belşediyesi (İBB) yetkilileri, konuyla ilgili olarak şoför hakkında bir tahkikat başlatıldığını açıkladı.İBB tarafından yapılan açıklamada, “Şoförün ifadesi alınıyor, özel halk otobüsünde kamera var ise kayıtlar izlenecek." dedi.

"Hiç görmediğim bir kart'' 

Yetkililer, şoförün ilk ifadesinde, söz konusu yolcuyu durak harici aldığını, kendisine o güne kadar hiç görmediği bir kart gösterdiğini bunun  üzerine aralarında tartışma çıktığını söylediğini belirttiler.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye coronavirüs hız haritasına bakın! John Hopkins analizi ürküttü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
RTÜK medya kuruluşlarının reklam payı ödemelerini 2'şer ay erteledi
Çin'in bir eyaletinde vahşi hayvan eti yiyenlere para cezası verecek
Facebook koronavirüsten sonra yeni özelliğini duyurdu! Komşuya yardım
ABD'de koronavirüsten bir günde 920 can kaybı
Nakdi destek ödemesi başladı! PTT şubelerinde yoğunluk oluştu
Süleyman Toplusoy'un eşi İpek Toplusoy kimdir kaç çocuğu var?
Yorumlar 2 yorum