HABER /  MEDYA

RTÜK medya kuruluşlarının reklam payı ödemelerini 2'şer ay erteledi

RTÜK'ten son dakika koronavirüsle mücadele sürecinde medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara iyi bir haber geldi. Reklam Üst Kurul paylarının ocak, şubat ve mart ayı ödemeleri 2'şer ay ertelendi

Abone ol

Yayıncıların RTÜK'e ödediği Reklam Üst Kurul Paylarının Ocak, Şubat ve Mart ayı ödemeleri ikişer ay ertelendi.

Korona virüs tedbirleri, ödemelere ilişkin yeni düzenlemeleri de beraberinde getirdi. Bu çerçevede, radyo ve televizyon yayıncılığına ilişkin bir karar da alındı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu kararıyla bin 793 medya hizmet sağlayıcı kuruluşun ödemek durumunda olduğu Reklam Üst Kurul Payları, üç aylık dönem için ikişer ay ötelendi.

Buna göre, 20 Nisan'a kadar yapılması gereken Ocak ayı ödemesi 20 Haziran'a, 20 Mayıs'a kadar alınması gereken Şubat ayı Reklam Üst Kurul Paylarının ödemeleri 20 Temmuz'a ve 20 Haziran'a kadar ödenmesi gereken Mart ayı ödemesi 20 Ağustos'a kadar ertelendi.

"Amacımız bu zor dönemde yayıncılarımızı ve çalışanlarını rahatlatmak"

Alınan kararı değerlendiren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ekonomik bağlamda yapılan desteklere RTÜK olarak bizler de katkı sağlıyoruz. Amacımız bu zor dönemde yayıncılarımızı ve çalışanlarını rahatlatmak. Fedakarca vazife yürüterek halkımızın bilinçlenmesine büyük katkıda bulunan medya sektörüne destek vermek görevimizdir. Elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Ödemelerin ertelenmesiyle yerel ve ulusal radyo ve televizyon kuruluşlarımıza yardımcı olmakla beraber, medya sektöründe çalışan meslektaşlarımızın da salgın boyunca işlerini kaybetmelerine neden olabilecek ekonomik etkileri en aza indirgemeyi hedefliyoruz. Sektörümüzdeki istihdama destek oluyoruz. Karara imza koyan Kurul Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Üst Kurul telekonferans ile toplandı

Öte yandan, Üst Kurul toplantısı da korona virüs tedbiri çerçevesinde telekonferans yoluyla gerçekleşti. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye coronavirüs hız haritasına bakın! John Hopkins analizi ürküttü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çin'in bir eyaletinde vahşi hayvan eti yiyenlere para cezası verecek
Facebook koronavirüsten sonra yeni özelliğini duyurdu! Komşuya yardım
ABD'de koronavirüsten bir günde 920 can kaybı
Nakdi destek ödemesi başladı! PTT şubelerinde yoğunluk oluştu
Yaşlı korona hastası cihazın gençler için kullanılmasını istedi
Haftasonu sokağa çıkma yasağı var mı 6-7 Haziran sokağa çıkmak yasak mı?
Yorumlar