BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,29
ALTIN 482,19
HABER /  POLİTİKA

Hulusi Akar'dan sınırda önemli mesaj! Buradan çıkmayacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, İdlib’deki gelişmelerin ardından Suriye sınırının sıfır noktasında birlik komutanları ile bir araya geldi. Akar, sınırda önemli mesajlar verdi.

Abone ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, İdlib’deki gelişmelerin ardından Suriye sınırının sıfır noktasında birlik komutanları ile bir araya geldi.

Akar, "Hiçbir şekilde ateşkes sağlanmasına yönelik görevlerini kahramanca yapan 12 gözlem noktasını boşaltmayacağız, buradan çıkmayacağız." dedi.

Karşılık verilecek

Gözlem noktalarının bu konuda talimatlı olduğunu hatırlatan Bakan Akar, "Herhangi bir şekilde kendilerine saldırı, taciz olduğu takdirde tereddütsüz karşılık verecekler. TSK, ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak için yurt içinde ve sınır ötesinde nerede görev verilirse yapmaya hazır." diye konuştu.

Varlığımızı sürdüreceğiz

Yaptığımız mutabakata biz saygılıyız, Rusya’nın da bu mutabakata uymasını bekliyoruz." diyen Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Masum insanlara yeteri kadar zarar verildi. Gayretimiz, çabamız, hedefimiz bundan sonra rejim tarafından daha fazla zarar verilmesine engel olmak içindir. Oradaki arkadaşlarımız bulundukları yeri sonuna kadar savunacaktır. TSK olarak gözümüz onların üzerindedir. 24 saat onları takip ediyoruz. İlgili arkadaşlarımız tarafından ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu şekilde oradaki varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

ÖNCEKİ HABERLER
2020 AGİ ödemesi evli ve eşi çalışmayan 1 çocuklu ne kadar alacak?
Hal uyuşmazlıklarında parasal sınır 117 bin 394 lira oldu
İşsizlik maaşı 2020 ne oldu işsizlik maaşı nasıl alınır?
TEM'de korkunç kaza! Bariyere ok gibi saplanan araçtan sağ çıktılar!
AGİ maaşın içinde mi ödenir iş verene cezası var mı?
MasterChef Duygu Acarsoy kendisini aldatan nişanlısı Uğur Atun ile evlendi!
Yorumlar 9 yorum