BIST 8.097
DOLAR 28,93
EURO 31,29
ALTIN 1.892,49
HABER /  POLİTİKA

Hedef BBPnin parlayan yıldızı

BBP Genel Başkan Yardımcısı Özbaş, Dink cinayetiyle partilerinin ilişkilendirilmesini partilerinin yıldızının parlamasına yordu.

Abone ol

 BBP'nin Hrant Dink cinayeti ile irtibatlandırılmaya çalışıldığını öne sürerek, ''Bunu yapanlar, cinayetin arkasındaki kararlık ilişkileri gölgelemek isteyenlerdir'' dedi.

Gazeteci Hrant Dink cinayeti ile ilgili olarak BBP'ye yapılan saldırıların dikkat çekici olduğuna işaret eden Özbaş, ''Bu saldırılar, son aylarda yıldızı parlayan BBP'nin önünü kesmek için bilinçli olarak yapılıyor. Partimizin kesinlikle bu suçlamalarla uzaktan yakından bir ilişkisi olmadığı çok yakın bir zamanda anlaşılacaktır'' diye konuştu.

Özbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Bu ve benzer olaylarda, gerçek suçlular acaba cinayette isimleri ön plana çıkarılanlar mı? Yoksa yılla boyunca her türlü melaneti yapıp hak ve özgürlükler kisvesi altında alçakça bu millete saldıranlar mı? Şurası unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti'ni başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk milliyetçileri kurdu.''