BIST 1.529
DOLAR 7,36
EURO 8,91
ALTIN 410,60
HABER /  GÜNCEL

HDP'li Mensur Işık'ın yasak aşkı varmış! Eşinden bomba ifşa

Milletvekili Mensur Işık'ın dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı. Ebru Işık, eşinin kendisini aldattığını öğrendikten sonra olayların bu hale geldiğini ifade etti.

Abone ol

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, 15 Temmuz’da eşi Ebru Işık’a şiddet uyguladı. Ebru Işık da karakola giderek eşi hakkında şikâyette bulundu. Işık 16 Temmuz günü de koruma talebinde bulundu. Ankara 1. Aile Mahkemesi, koruma kararına hükmetti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu, milletvekili Işık hakkında sürdürdüğü soruşturmayı tamamlayarak, ‘basit yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve hakaret’ suçlarından fezleke hazırladı. Fezlekede Işık’ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi. Eşini kasten yaralama suçundan 8 yıla kadar hapsi isteniyor.

Bakanlığa gönderildi
TBMM’ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı’na iletilen fezlekede Ebru Işık’ın ayrıntılı ifadesine yer verildi. Fezlekede, Adli Tıp Kurumu’nun verdiği raporda “Ebru Işık’ın yaralanmasının kişinin yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, basit bir tıbbi müdahale ile giderilecek ölçüde hafif olduğu” belirtildi. Fezlekede yasama dokunulmazlığının yasama sorumsuzluğu gibi milletvekillerine mutlak bir koruma sağlamadığı vurgulanarak, şu değerlendirme yapıldı:

Dokunulmazlığı kaldırıldı
“Mağdur müşteki Ebru Işık’ın ifadesi Adli Tıp Kurumu raporu, mahkeme kararları ve dosya içeriği bütün olarak değerlendirildiğinde şikâyet edilen 27. Dönem milletvekili Mensur Işık’ın eşi olan Ebru Işık’a yönelik olarak fiziki şiddet uygulayarak yaralama suçunu ve hakaret suçunu işlediği yönünde yeterli ve kanuni delilin mevcut olduğu, adı geçen hakkında Anayasa’nın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması gerektiği kanaatine varılmıştır. Mensur Işık’ın basit yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve hakaret suçlarını işlediğine dair fezleke tanzimini gerektirir yeterli ve kanuni delil mevcuttur.”

Eşi konuştu: Başka bir kadınla ilişkisi vardı
Ebru Işık ifadesinde 17 yıllık evli olduğunu belirterek, özetle şunları anlattı: “Bu evlilikten 2 çocuğum bulunmaktadır. Evlilik sürecince zaman zaman eşim bana karşı tehdit ve hakaretlerde bulunmuştur. Yaklaşık 5 ay önce başka bir kadınla ilişkisinin olduğunu öğrendim. Eşimle 20 gündür ayrı odalarda kalıyoruz. 15 Temmuz günü saat 03.00 civarında eşimin kaldığı odaya konuşmak için gittim. Kendisine ‘Boşanma davası açtın mı, ben bu şekilde evlilik sürdüremem’ dedim.

''Sol gözüme yumruk attı''
O da bana cevaben ‘o... çocuğu, çık git odadan ben seninle uğraşamam, bu ev benim, kirasını ben ödüyorum sen bu evde kalamazsın’ dedi. Odama geçerek eşyalarımı hazırlamaya başladım. Sonra eşim odama geldi. Eşyalarımı hazırlarken ‘Ben gitmiyorum sen git bu evden’ dedim. Bunun üzerine eşim sol gözüme yumruk attı. O an gözümü hissetmedim. Eşim bana ‘Sen beni sinirlendirdin bu olayın sebebi sensin’ tarzında ithamlarda bulundu. Gözümün halini görünce eşim korktu. Hastaneye gitmek istedim, fakat eşim evden çıkmama izin vermedi.

Eşine baskı yapmış
Bana sürekli psikolojik baskı yaptı. 155’i aramamı engellemek için telefonumu sakladı ve vermedi. Hastaneye gitmek için ısrarım artınca ‘Tamam ben seni hastaneye götüreceğim’ dedi. Ağrılarımın artması sonucu eşimle birlikte hastaneye gittim. Eşim sürekli bana, doktora kaza olduğunu söylemem için ısrarcı oldu. Yaşadıklarımı doktora anlattım. Bunun üzerine hastaneden 155’e bilgi vererek polis çağırdılar. Çağrılan ekiple birlikte büro amirliğine geldim ve uzaklaştırma talebinde bulundum. Beni darp eden tehdit ve hakaretlerde bulunan Mensur Işık’tan davacı ve şikâyetçiyim.”

ÖNCEKİ HABERLER
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüslü mücadelede yeni uygulama! İstanbul, Ankara, İzmir...
Mersin Tarsus'ta tartıştığı babasını kurşun yağmuruna tutup öldürdü
6 ile müftü ataması yapıldı! Resmi gazetede yayınlandı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden iddialara cevap geldi
Kasımpaşa'dan sert açıklama: Gerekirse ligden çekiliriz
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi
İsrail: Beyrut'taki patlamayla ilgimiz yok
Beyrut patlamasını terör örgütü DEAŞ üstlendi
Yorumlar 3 yorum