HATİCE KÜBRA / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Ekrem İmamoğlu'na hayırlı olsun! YSK'nın İstanbul seçimleri yenilenmesi kararıyla birlikte Ekrem İmamoğlu evet, artık bir belediye başkanı değil ama çok daha fazlası oldu.
Şimdi CHP düşünsün! AK Partililer Ömer Turan, Nihat Doğan gibi isimlerin bu dönüş/ümlerinden o kadar memnun ki "darısı diğerlerinin başına" diye dua ediyorlar.
Musafaha Sözlük anlamı tokalaşmak olan musafahanın dinen de ayrı bir anlamı vardır. İslami kardeşliğin göstergesi, aynı zamanda bir sünnettir musafaha.
CNN Türk ve Fox TV'yi kim trolledi? Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı aldığı gün, bu iki kanalda bir skandala imza atıldı.
Seçimden sonra neler olacak? Seçim sonuçları açıklandığında ilk bakılacak olan İstanbul ve Ankara'yı kimin aldığı, ardından da genel olarak yüzde 51 ve 49'luk dengenin değişip değişmediği olacak.
Uygur Türkleri yalnız değil mi? Türkiye ilk kez her ne kadar yalanlansa da Abdurrehim Heyit'in ölüm haberi üzerine sessiz kaldığı bu konuda sesini yükseltti, "Uygur Türkleri yalnız değildir" dedi.
Ne başörtüsüymüş arkadaş! Başörtü üzerinden yapılan siyasi yorumlardan, oluşturulan gündemlerden, kalıplaşmış yargıların temcit pilavı gibi sürekli önümüze getirilmesinden vallahi yıldım!