BIST 1.441
DOLAR 8,38
EURO 10,14
ALTIN 494,61

Hakan Taşıyan Kimdir?

Hakan Taşıyan bir döneme damga vuran isimlerden biri. Uzun süredir alkol tedavisi gören Hakan Taşıyan kimdir nereli kaç yaşında? Hakan Taşıyan ile ilgili tüm detaylar internethaber'de. Hakan Taşıyan, 1973 yılında Ankara‘da bir gecekonduda doğmuştur. On üç kardeştirler. Babası Derviş Taşıyan doğulu, annesi Trabzonludur. Müzisyen olan babası geçimlerini sağlamak için meyhanelerde veya düğün salonlarında çaldığı klarneti ile çocuklarının...

Hakan Taşıyan bir döneme damga vuran isimlerden biri. Uzun süredir alkol tedavisi gören Hakan Taşıyan kimdir nereli kaç yaşında? Hakan Taşıyan ile ilgili tüm detaylar internethaber'de.

Hakan Taşıyan, 1973 yılında Ankara‘da bir gecekonduda doğmuştur. On üç kardeştirler. Babası Derviş Taşıyan doğulu, annesi Trabzonludur. Müzisyen olan babası geçimlerini sağlamak için meyhanelerde veya düğün salonlarında çaldığı klarneti ile çocuklarının nafakasını çıkarmaya çalışırdı. Çocukluğunda Saz çalmaya merak saldı. Babası ile düğünlere meyhanelere işe gitmeye başladı.

Küçük yaşlardan itibaren müzik ile geçen hayat mücadelesi devam etti. Askerliğini yaparken söyle ve komutanları tarafından çok sevildi ve komutanlarının desteği ile ilk kaseti “Hesabım Bitmedi” 1996 yılında çıktı. İstanbul‘da ki Unkapanı “İMÇ” çarşısındaki yapımcılar Hakan Taşıyan‘ın çok sevdiği sanatçı olan Müslüm Gürses‘ i taklit ettiğine inandıkları için ilgilenmediler. Sonunda İstanbul‘da aradığını bulamayan Hakan Taşıyan Ankara‘ da Sıla Müzik tarafından ilk kasedini çıkardı. Tanınmaya başladı.

‘‘Gözünü Seveyim” adlı albümüyle arabesk dünyasında fırtınalar estiren Hakan Taşıyan, bu gelişmelerden hiç de memnun değil. Konserlerinde kendilerini jiletleyen hayranlarına dostluk ve kardeşlik mesajları yolluyor:

1998 yılında “Hesabım Bitmedi” adlı dizide 1996 Türkiye ikinci güzeli Hilal Aslangiray, Ebru Destan ile birlikte rol aldı.

2001 yılında “Güz Gülleri” adlı dizide Murat Soydan, Erdinç Akbaş, Özlem Savaş, Mesut Akusta, Fatma Belgen, Nilgün Belgün ile birlikte oynadı, Kemal karakterini canlandırdı.