BIST 1.127
DOLAR 8,31
EURO 9,75
ALTIN 506,29
HABER /  GÜNCEL

Güneydoğu'da ensest yaygın mı?

Eski Bakan İmren Aykut ile Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu arasında ensest ilişki tartışması yaşandı.

Abone ol

Tartışma sırasında Aykut "Güneydoğu'da ensest yaygın" ifadesini kullandıb Uslu, "Bu cümleyi ırkçı, ayrımcı buluyorum ve kınıyorum" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Eski Bakan İmran Aykut ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu Habertürk TV'de yayınlanan Pelin Çirt ile Haber Hattı programında tecavüze uğrayan kadınların doğum hakkını tartıştı.

İŞTE O DİYALOGLAR:

İmran Aykut: İki taraflıda bakıldığında da çok acı bir durum . Ne bir bebek yok edilsin diyebiliriz ne de bir aile yok edilsin. Bu doğacak çocuk istenilmeyen bir çocuk. Bu çocuğa anne bakmayacak, anne şefkatini vermeyecek zaten baba ortada yok, baba koruması ve sevgisi de olmayacak. Şimdi bu çocuğu doğurmanın hiç bir faydasının olmadığı ve dünyaya yararlı olacak bir insanın getirilmediği ortaya çıkıyor. Peki bu çocuğa ne sağlıyoruz? Bu çocuğa kim bakacak devlet bakacak ya da evlat verilecek. Ve bu çocuk büyüdüğünde kendi ailesini bulmak isteyecek, travmalar yaşayacak. Kürtaja kesinlikle karşıyım ama tecavüz farklı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu: Tecavüze uğrayan kadınlar, bebeği doğurduktan sonra istemezse o bebeğe devlet bakacaktır. Tecavüzcüyü bile öldürmezken bebeği nasıl öldürürüz. Bebeğin yaşam hakkı ne olacak?

BU BÖLGEDE BİRAZ DAHA FAZLA YAYGIN

Uslu: Biraz önce kullandığınız bir cümleyi protesto ediyorum. "Güneydoğu'da ensest yaygın" diye bir cümle kullandınız. Bu cümleyi ırkçı, ayrımcı buluyorum ve kınıyorum. Elinizde resmi bir veri yok ve bir bölgenin insanını bu şekilde mahkum ettiğiniz için sizi şiddetle kınıyorum.

Aykut: Bunun açıklamasını yapayım. Her bölgede ensest ilişkiler olur ve bu bölgede biraz daha fazla olduğunu söylüyorum. Çünkü bu bölgede bu durumlara bağlı intihar olayları daha fazla oluyor. Ben bölgenin halkını itham etmiyorum.

ÖNCEKİ HABERLER
"ABD'ye güven azalıyor, kuşku artıyor"
PKK'nın kabusu A timi sıcak bölgede
85'lik dedeye gebelik testi yaptılar!
Arınç'tan Erdoğan'a ilginç mesaj!
Ecevit'in doktoruna büyük şok
Bizimkiler'in Abbas'ı Hikmet Karagöz sessiz sedasız defnedildi! Cenazeye birkaç yakını katıldı
Yorumlar 1 yorum