BIST 1.127
DOLAR 8,25
EURO 9,68
ALTIN 497,78
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Google'ın sahibi Larry Page ve Sergey Brin 46 yaşında emekli oluyor

Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Google'ın da çatı şirketi olan Alphabet'in CEO'luğunu bırakıyor. İkili şirkette yönetim kurulu üyeliği yapacak. . Page ve Brin'in yerine Google'ın da CEO'su olan Sundar Pichai geçecek.

Abone ol

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin (solda), Google’ın sahibi olan Alphabet şirketinin icra kurulu başkanlığı (CEO) ve başkanlığı görevlerinden ayrılacaklarını açıkladı. İkili şirketin yönetim kurulunda kalmaya devam edecek. Sozcu.com.tr’nin Bloomberg Milyarder Endeksi’nden aktardığı verilere göre ise Larry Page’in 62.7 milyar dolar, Sergey Brin’in ise 60.9 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, Alphabet’in de CEO’su olarak ikilinin yerini alacak. Alphabet 2015’te Google ve sahibi olduğu şirketlerin yeniden yapılandırılması amacıyla kurulmuştu.

Page ve Brin şirketlerini 1998’de ABD’nin California eyaletinde bir garajda kurmuştu. Alphabet’ten yapılan açıklamada şirketin “daha temiz ve daha hesap verebilir” bir şekilde işleme hedefinde olduğu yer aldı.

Artık yönetim yapısının basitleştirmenin zamanı geldi

İkisi de 46 yaşında olan yöneticiler “artık yönetim yapımızı basitleştirmenin doğal zamanı gelmişti” dedi:

“İkimiz de, şirketi bizden daha iyi yönetecek biri gördüğümüzde yöneticiliği bırakmak istemeyen insanlardan değiliz. Alphabet ve Google’ın iki CEO ve başkana ihtiyacı yok.”

Page ve Brin şirkete tavsiye veren ve sevgilerini gösteren fakat günlük işleyişlerine karışmayan birer ebeveyn gibi olacaklarını, şirket yönetimini Pichai’den daha iyi bir şekilde yapacak kimse olmadığını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Konut alacaklara müjde! Akbank konut kredisinde büyük indirime gitti
Hac fiyatları 2020 kaç para oldu konaklama türüne göre yeni fiyat
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil duyurdu AKSUNGUR TSK envanterine giriyor!
Sivas'ta görüntülendi! Kış ayında kahve renginden beyaz renge bürünüyor
Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi
Noter çalışma saatleri bugün noterler kaça kadar açık?
Yorumlar