HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Google Play Store 600 uygulama sildi!

Google Play Store 600 uygulamayı sildi. Algılama yöntemleri, kötü niyetli geliştiriciler tarafından dağıtılan daha iyi maskelenmiş reklamlara karşı savaşmak için geliştirildi.

Abone ol

Google, rahatsız edici reklam politikasını ve izinsiz geçiş reklamı politikasını ihlal ettiği için Play Store’daki 600 uygulamayı sildi. Bu uygulamalar Google’ın uygulamaların bağlam dışı reklamlar gösterdiğinde tespit etmek için kullandığı yeni makine öğrenimi tabanlı sistemi sayesinde kaldırıldı. Reklam politikası, özellikle kullanıcılara beklenmedik şekillerde gösterilen reklamları, özellikle de bağlam dışı reklamları ve bazen cihaz işlevselliğini ortadan kaldırabilecek şekilde hedefliyor.

Google, kullanıcı aktif olarak kullanmadığında, örneğin bir telefon görüşmesi yapmaya çalıştığında veya telefonun kilidini açarken olduğu gibi aniden tam ekran reklamlar sunan uygulamaları kaldırmaya devam edeceğini belirtti. 

Google, ortaya çıkan bu tehditlerin ve kötü davranışların mobil ekosisteme zarar vermesini önlemeye yardımcı olabilecek yeni teknolojiler geliştirmeye yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti. 

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni Malatyaspor’da Kemal Özdeş ile devam
Tel Abyad'da eylem hazırlığındaki PKK/YPG'li 5 terörist yakalandı
Trabzonspor'da Sörloth ve Uğurcan takımın öne çıkan isimleri arasında
Deprem nedeniyle Van'ın Başkale ilçesinde eğitime 15 gün ara verildi
Trabzonspor'un golcüsü Sturridge taraftarlara hayal kırıklığı yaşattı
Kurban bayramı hangi tarihte 2020 hangi ayda başlıyor?
Yorumlar