BIST 8.009
DOLAR 27,16
EURO 28,99
ALTIN 1.683,47
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Google o merkezi kaldırma kararı aldı

Chrome'un önemli özelliklerinden biri olan uyarı merkezi, Google tarafından kapatılacağı belirtildi.

Abone ol

Teknoloji devi Google, Chrome'un uyarı merkeziniWindows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kaldıracağını duyurdu. İşlev, Chrome OS'taki varlığını ise sürdürecek.

Chrome uyarılarını daha önce görmediyseniz, bu işlevin görev çubuğunun en sağındaki zil simgesinde saklı olduğunu söyleyelim. Sağda gördüğünüz gibi uyarılar gösteren işlev, yeni epostalar, Hangouts mesajları gibi uyarıların yanında, Chrome uygulamaları ve eklentileri için açılır uyarılar gösterebiliyor.

Google'ın uyarı merkezini kaldırma kararının arkasında birkaç neden yatıyor. Bunların başında ise işlevden yeteri kadar kullanıcının faydalanmaması var. Bunun yanında uyarı merkezi, standart bir çözüm sunmak üzere geliştirilmişti. Ancak web siteleri, artık kendi doğal uyarılarını gösterebildikleri için işlevin kaldırılması, web geliştiricilerinin işini kolaylaştıracak.

Bununla birlikte Chrome uyarı merkezinin kaldırılacak olması, tarayıcının Windows 10'un "Hızlı işlem merkezi"ni desteklemeye başlayacağı anlamına muhtemelen gelmiyor. Firma, bu işlevi şu an kullanmayacağını söylemiş, bunu henüz çoğu kullanıcının Windows 10 kullanmıyor olmasına bağlamıştı.