BIST 8.026
DOLAR 28,91
EURO 31,48
ALTIN 1.982,53
HABER /  SEÇİM

İşte AK Parti'nin bu seçimde çıkaracağı vekil sayısı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, herkesin merak ettiği o rakamı açıkladı. Şahin 276 milletvekilinden daha fazla bir sayı alarak tek başlarına ihtidar olacaklarını söyledi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “276’yı birçok ankete göre aştık ve tek başımıza iktidara geliyoruz” dedi.

Karabük’ün Eskipazar ilçesinde esnaf ve tüccarlar ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, Eskipazar ile ilgili yapacakları projelerden bahsederek, bunları yapabilmeleri için iktidarda olmaları gerektiğini söyledi.

DA  ÖNCE DE SÖYLÜYORLARDI

“Ben ne kadar konuşursam konuşayım, millet bize iktidar imkânı vermezse bunlar havada kalır” diyen Şahin, “Muhalefet milletvekilleri adayları da buralara geliyorlar, şunu yapacağım, bunu edeceğim diyorlar. Daha önce de söylüyorlardı.

SENİN İKTİDAR OLMA İMKANIN YOK

Söylediklerinin hiçbirini gerçekleştiremediler, çünkü bunları yapmak için iktidar olmak lazım kardeşim. 50, 60, 80 milletvekili çıkarmış bir partinin milletvekili adayı geliyor şunu yapacağım, bunu edeceğim diyor. Yapamazsın kardeşim, senin iktidar olmaya imkanın yok ki, ne söylersen söyle havada kalır” dedi.

“SEÇİMDEN ÖNCE DE BAŞLATILABİLİRDİ, BANA GÖRE DOĞRU DEĞİL YANLIŞTI”

7 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan sonucu iyi analiz ettiklerini ve mesajları aldıklarını kaydeden Şahin, “1 Kasım seçimleri ile ilgili seçim beyannamemiz bizim 7 Haziran seçimleri sonucu hazırlanmış bir beyannamedir. Sosyal kesimin bir takım talep ve beklentileri var. Emeklilerimizin yüzde 55’ine, bin liranın altında maaş alanlara 100 TL zam yapalım dedik ve 1 Temmuz’dan itibaren başladı. Ekonomi kurmayları dediler ki, bunu seçimden sonra 1 Temmuz’da başlatalım dediler.

BANA GÖRE DOĞRU DEĞİL

Seçimden önce de başlatılabilirdi, bana göre doğru değil yanlıştı. Millet yanlış yaptınız dedi, bunu seçimden önce başlatsaydın bunu. Hatta niye yüzde 55’ine veriyorsun, hepimize vermedin dedi. Biz mesajı aldık. Şimdi tekrar iktidara geldiğimizde tüm emeklilerimize 100 TL seyyanen bir zam daha vereceğiz.

SANDIKTA VERDİĞİNİZ MESAJIN SONUCU

Bu sizin sandıkta bize verdiğiniz mesajın sonucudur. Şimdi aramızda çalışan emeklilerimiz var burada. Çalışan emeklilerimizden Sosyal Güvenlik Destek primi diye bir kesinti var, yüzde 15 civarındaydı. Bizden önce hükümet döneminde getirilmişti işsizlikle mücadele amacıyla. Biz bunu geçen sene yüzde 10’a indirmiştik ve sandıkta bize mesaj vererek bunu tamamen kaldırın diye. 1 Kasım’dan sonra bunu tamamen kaldırıyoruz inşallah” diye konuştu.

ARTIK KESİNTİ OLMAYACAK

Emekli çalışanlara dönerek “Sizden ne kadar kesiliyordu?” diye soran Şahin, 130 lira civarında kesinti yapıldığını öğrenerek, “Artık 130 kesilmeyecek, 100 TL aldınız bir 100 TL daha vereceğiz 330 TL. 1 Kasım’dan sonra hemen yasal düzenlemeyi yaptıktan sonra çalışan emeklilerimizin maaşında otomatik olarak 330 TL artış olacak. 100 TL daha önce aldıysanız 230 TL garanti. Bunları sizin sandıkta verdiğiniz mesaj dahilinde” açıklamasında bulundu.

“TEK BAŞINA İKTİDARA GELİYORUZ”

Türkiye’nin artık maceralara tahammülü olmadığını belirten Şahin, “7 Haziran’da tek başına iktidar çıkmayınca koalisyonlar da kurulamadı. 4 aydır ülkemizde siyasi bir boşluk ve belirsizlik var. 1 Kasım’dan sonra böyle bir belirsizlik olmamalı. Şuanda iktidara tek başına gelmeye yakın parti AK Parti. Diğerlerinin böyle bir imkanı yok. Ne CHP’nin ne de MHP’nin tek başına iktidara gelme imkanı var mı? Birinin 150, diğerinin 200 milletvekili ilave olarak çıkarması lazım. 7 Haziran’dan sonra hepsi AK Parti’yi eleştirdi. 3’lü bir hükumet kurulmadı ve kurulamazdı zaten. Şimdi anketler yapılıyor.

AK PARTİ 2-3 PUAN YÜKSELDİ

Şuanda AK Parti 7 Haziran seçimlerine göre 2-3 puan yükseldi. 276’yı birçok ankette aştık ve tek başımıza iktidara geliyoruz. Seçim zamanına kadar daha neler olur, inşallah olumlu ve lehe gelişmeler olur. İki ihtimal var, ya AK Parti tek başına iktidara gelecek veyahutta yine bir koalisyon kurma ihtimali olacak. Kiminle, nasıl kurarsın. Koalisyon hükümetlerinin ömrü uzun olmuyor, aralarında çekişmeler oluyor.

AKKLIMIZA GÖRE HAREKET EDELİM

Koalisyon hükümetleri döneminde ülke tek parti dönemleri gibi gelişip kalkınamamıştır. Aklımızı kullanalım. Hislerimiz ve duygularımıza göre değil, aklımıza göre hareket edeceğimiz bir seçimdir 1 Kasım tarihi. İnşallah 2019’a kadar artık başka bir seçime tahammülümüz yok. Tekrar koalisyon çıktı diye gelecek sene bir daha seçim mi yapalım. Her yıl seçim olan Türkiye’de ekonomi sorun yaşamaz mı? Şuan içinde bile yaşıyor. O halde bizim 1 Kasım’da sandıktan bir tek partiyi çıkarmak lazım, bu da AK Parti’den başkası değil. Hesabınız, kitabınızı yapın, ölçün biçin, benim söylediğim noktaya geleceksiniz” dedi.