BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  GÜNCEL

Belediye başkanı şoför bulamayınca

Balya Belediye Başkanı Kılıç, yaşlılara ücretsiz sağladıkları pazardan eve servis uygulamasında şoför bulunamayınca direksiyona geçerek hizmetin sürdürülmesini sağladı

Abone ol

Balıkesir'in Balya ilçesi Belediye Başkanı Osman Kılıç, ücretsiz verdikleri yaşlılar ve eşyalarını pazardan evlerine bırakma hizmetinde, personel sıkıntısı nedeniyle servis aracını kendisi kullandı.

Balya Belediyesi tarafından başlatılan uygulama kapsamında, haftada bir gün kurulan ilçe pazarından alışveriş yapan yaşlılar ve eşyaları evlerine araçla ücretsiz taşınıyor.

Personel sıkıntısı dolayısıyla aracı kullanacak şoför bulunamaması üzerine Kılıç, direksiyon başına geçip hizmetin sürdürülmesini sağladı.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pazardan evlere ücretsiz servis hizmetine, personel sıkıntısına rağmen devam edeceklerini söyledi.

Bundan sonraki haftalarda da bu işi yapacak belediye personeli bulunamadığında aracı kendisinin kullanacağını ve hizmetin devamını sağlayacağını belirten Kılıç, "Hizmetleri aksatmamak için canla başla çalışıyoruz. Bizim için hizmet ibadettir. Özellikle yaşlılarımıza hizmet etmek ibadetlerin en güzelidir. Onların duasını almak, verecekleri oylardan daha hayırlı" diye konuştu.

Kılıç, servisin şoförlüğünü yaparken vatandaşların sorunlarını dinleme imkanı bulduğunu sözlerine ekledi.