BIST 7.851
DOLAR 28,94
EURO 31,25
ALTIN 1.887,55
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu'ndan flaş Abdullah Gül açıklaması!

A Haber'in canlı yayınında soruları cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Abone ol

A Haber'de canlı yayında  Murat Akgün'ün sorularını cevaplayan Davutoğlu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında flaş açıklamalar yaptı.

Ankara patlamasının ardından Gül'ün hepimizi araması gerekirdi diyen Davutoğlu, 'Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir. Burada taziye evi bütün Türkiye’dir. Sadece HDP’ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Hepimizi araması lazımdı, tüm Türkiye’nin taziyesi bu. Demirtaş bu taziyeyi kendine mal edemez. Demirtaş’la bir görüşmem olmadı gerek de görmedim. Acı hepimizin acısı…' dedi.

DEMİRTAŞ'I ARADIM ÇÜNKÜ...

Ben Diyarbakır saldırısında Demirtaş’ı aradım çünkü HDP’ye saldırısı yapılmıştı ama tenezzül edip telefonumuza çıkmadı Demirtaş… Şimdi benim tekrar aramamı gerektirecek bir durumum yok, zaten taziyeyi beklemeden bizi, beni, cumhurbaşkanımızı katillikle suçlamış neyin taziyesini yapacağız.
Artık standartlarımızın olması lazım. Demirtaş’a bir taziyeyi şahsi olarak gerek görmedim. Bütün Türkiye’ye taziye diledik.