BIST 8.039
DOLAR 27,17
EURO 28,97
ALTIN 1.684,11
HABER /  GÜNCEL

TSK: 1 asker yaralı 5 PKK'lının cesedi bulundu

Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre mayına basan bir uzman çavuş ağır şekilde yaralandı. Hakkari'de 4, Tunceli'de 1 PKK'lı cesedi bulundu.

Abone ol

Hakkâri Yüksekova'da devam eden operasyonda, dün PKK'lı teröristlerin önceden döşedikleri mayına basan bir Uzman Çavuş ağır yaralandı.

Bölgede yapılan arazi aramasında 4 terörist cesedi ile birlikte bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan 40 tüp ele geçirildi.

Açıklamalar şöyle:

-Hakkâri / Yüksekova'da devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin önceden döşedikleri mayına basan bir Uzman Çavuş hayati tehlikesi olacak şekilde yaralanmış, bölgede yapılan arazi aramasında dört terörist cesedi ile birlikte bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan 40 adet tüp ele geçirilmiştir.

-Şırnak / Uludere ve Diyarbakır / Kocaköy'de, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden yola döşenen üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir.

-Tunceli / Ovacık'ta, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist cesedi Munzur Çayı kenarında suda boğulmuş olarak bulunmuştur.

-Erzurum/Şenkaya'da yapılan arazi aramasında bulunan Bölücü Terör Örgütüne ait sığınakta;
- bir adet Kaleşnikov piyade tüfeği ve silaha ait beş adet dolu şarjör (150 adet mermi),
- 10 adet pompalı tüfek,
- bir adet el bombası,
- El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan 50 kg gübre,
- çok miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.