BIST 1.409
DOLAR 8,68
EURO 10,35
ALTIN 500,45

Göksel Gümüşdağ Kimdir?

Kadir Tobaş'ın istifa etmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olacağı konuşulan Göksel Gümüşdağ kimdir nereli kaç yaşında? Göksel Gümüşdağ özel hayatı ve biyografisi haberimizde. Göksel Gümüşdağ 10 Ekim 1972 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Makedonya göçmeni olan Göksel Gümüşdağ, Anadolu Üniversitesi'nden mezun oldu. 2001 yılında kurduğu Gümüşdağ Elektronik'in yönetim kurulu başkanı. GÖKSEL...

Kadir Tobaş'ın istifa etmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olacağı konuşulan Göksel Gümüşdağ kimdir nereli kaç yaşında? Göksel Gümüşdağ özel hayatı ve biyografisi haberimizde.

Göksel Gümüşdağ 10 Ekim 1972 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Makedonya göçmeni olan Göksel Gümüşdağ, Anadolu Üniversitesi'nden mezun oldu. 2001 yılında kurduğu Gümüşdağ Elektronik'in yönetim kurulu başkanı.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ SİYASİ KARİYERİ

Siyasete 2002 yılında Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği -Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak giren Göksel Gümüşdağ, Küçükçekmece ilçesi Belediye meclis üyeliği, grup başkanvekilliği görevinden sonra 2004'te İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine ve eğitim, gençlik spor ve kültür komisyonu başkanlığına, 2007, 2009 ve 2014 yıllarında ise İBB Meclis'i ikinci başkan vekilliğine seçildi ve halen bu görevde.

SPOR YÖNETİCİLİĞİ KARİYERİ

2006-2011 döneminde 2014'te lav edilen İBB Spor Başkanlığı yapan Gümüşdağ, Mehmet Ali Aydınlar'ın TFF başkan olmasının ardından başkan vekili olmuş fakat Aydınların istifa etmesinin ardından o da istifa etmiştir. 

2014'ten beri Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını 2017 yılında Dursun Özbek'e devreden Gümüşdağ, şimdi İstanbul Başakşehir Spor kulübü başkanlığını yapmaktadır. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi mütevelli heyeti üyesi olan Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın yeğeni Müge Gülbaran ile evli ve 2 çocuk babası.