BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,18
ALTIN 491,91
HABER /  DÜNYA

George Floyd'un ölümünün ardından New York'tan önemli karar

ABD'yi ayağa kaldıran George Floyd'un ölümünün ardından ABD'de tepkileri azaltmak için adımlar atılıyor. New York eyaleti, Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından polisin gözaltı esnasında zanlının boynuna baskı uygulama yöntemini yasaklayacak.

Abone ol

ABD'de ülke genelinde iki haftayı geride bırakan ırkçılık ve polis şiddetine karşı protestolarda polis reformu taleplerinin artması üzerine eyaletler bu yönde adım atmaya başladı.ABD'de ülke genelinde iki haftayı geride bırakan ırkçılık ve polis şiddetine karşı protestolarda polis reformu taleplerinin artması üzerine eyaletler bu yönde adım atmaya başladı.New York eyaleti, polisin gözaltı sırasında zanlının boynuna baskı uygulama yöntemini yasaklama kararı aldı.New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ise kentteki polis departmanının 6 milyar dolarlık yıllık bütçesinde kesintiye gidileceğini duyurmuştu.Öte yandan, Floyd'un bugün defnedildiği Houston'da da Belediye Başkanı Sylvester Turner polisin boyuna baskı uygulama yöntemini yasaklama sözü verdi.

Polisin biber gazı kullanımını askıya alacağını açıklamıştı
ABD'de Demokrat Parti üyeleri ise Kongre'ye polislerin müdahale yöntemlerini kısıtlayan ve görevi kötüye kullanan polise karşı soruşturma başlatmayı kolaylaştıracak bir yasa tasarısı sunmuştu.Minneapolis yönetimi de önce boyuna baskı uygulama yöntemini yasaklamış daha sonra ise polis departmanını tasfiye etme kararı almıştı. Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, polis departmanına ayrılan bütçeden 150 milyon dolar keseceğini duyururken, Seattle Emniyet Müdürlüğü ise 30 gün boyunca polisin biber gazı kullanımını askıya alacağını açıklamıştı.

abd
ÖNCEKİ HABERLER
Hamile eşini 19 yerinden bıçaklayarak öldüren cani kocaya ağırlaştırılmış müebbet
Emre Belözoğlu'ndan Tahir Karapınar itirafı!
Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel tek kadın vali olarak atandı
Twitter’da onaylanmış hesap özelliği mavi tik geri geliyor
Diyarbakır Barosu'nun kınamasına bak! PKK'yı anmadılar
Dolarda düşüş trendi son buldu! Yukarı yönlü hareket başladı
65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı bitti! İşte kalkan yasaklar
Karne ne zaman alınacak 2020 MEB açıklaması
Fırsatçılar iş başında! Araç kiralamada yüzde 60 artış yaşandı
'Sağlıkçılar bize yük oldu' diyen Zonguldak Valisi Bektaş merkeze alındı!
Yorumlar