HABER /  EKONOMİ

Garanti BBVA'ya borcu olanlar dikkat! 323.3 milyon liralık takipteki kredilerini sattı

Garanti BBVA bilançolarını temizlemek isteyen bankalar kervanına katıldı. Garanti, 323.3 milyon liralık takipteki krediyi Gelecek Varlık Yönetim ve Efes Varlık Yönetim'e sattığını açıkladı.

Türkiye'nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası'da takipteki alacaklarını satan bankalar arasına katıldı.  Garanti Bankası Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapmış olduğu duyuru ile takipteki alacaklarını sattığını duyurdu. 

Garanti BBVA takipteki krediler portföyündeki 323.3 milyon TL tutarındaki kredi kartı, bireysel destek kredisi, kredili mevduat, ticari kredi ve masraf hesabı türündeki tahsili gecikmiş alacakları 25.1 milyon TL'ye sattı.

Bankadan dün akşam KAP'a yapılan açıklamada satışın Gelecek Varlık Yönetim ve Efes Varlık Yönetim'e yapıldığı ifade edildi.

İşte bankadan KAP'a yapılan açıklama

Bankamızın takipteki krediler portföyünde yer alan toplam anapara bakiyesi 323.292.220,41-TL. olan kredi kartı, bireysel destek kredisi, kredili mevduat, ticari kredi ve masraf hesabı türündeki tahsili gecikmiş alacakları, toplam 25.112.000,00- TL'na Gelecek Varlık Yönetim A.Ş. ve Efes Varlık Yönetim A.Ş.'ye satılmıştır. Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Asya ve Avrupa trafiğini rahatlatacak! Kuzey Marmara Otoyolunda sona gelindi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Kuzey Marmara Otoyolu projesinde bazı yapılar öne çıkıyor
Bitlis'te PKK'lı teröristlerce köy yoluna döşenen 30 kilogram patlayıcı imha edildi
KYK borçları siliniyor mu 2019 son haberi Erdoğan verdi
Havalimanlarında 2020 otopark ücretleri belli oldu! İşte yeni ücretler
Trabzonspor 10 eksikle Basel'e gitti
Emekli maaş farkları ne zaman yatacak 2020 ödeme günleri
Yorumlar 2 yorum