BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,42
ALTIN 456,72
HABER /  EKONOMİ

Fitch'ten Türkiye'nin kredi notu ve büyüme beklentisi açıklaması

Dünyaca ünlü kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-", görünümü ise "durağan" olarak teyit etti. Fitch ayrıca, Türkiye ekonomisinin 2020 yılı büyüme beklentisini yüzde 3.1'den yüzde 3.9 'a yükseltti.

Abone ol

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" görünümü ise "durağan" olarak teyit etti.

Türkiye'nin büyüme beklentisi 3.9'a yükseltildi 

Fitch, Türkiye ekonomisinin 2020 yılı büyüme beklentisini yüzde 3.1'den yüzde 3.9 'a yükseltti. Beklenti kredi notu ve görünümün değişmeyeceği yönündeydi. Kuruluş değerlendirmesinde Türkiye'de cari açık gelişme gösterirken dış risklerin halen yüksek olsa da bir miktar gevşediğine vurgu yaptı. Beklenti kredi notu ve görünümün değişmeyeceği yönündeydi.

1 Kasım'da görünümü durağana yükseltti 

Fitch, 2019 yılında Türkiye için 3 Mayıs'tayaptığı değerlendirmedekredi notunu BB, görünümü Negatif olarak teyit etmişti. Kuruluş, 12 Temmuz'da ise kredi notunu BB-'ye düşürmüştü.

1 Kasım'da ise 'Negatif' olan görünüm 'Durağan'a yükseltilirken, kredi notu 'BB-' olarak korunmuştu.Fitchbu kararla 7 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye'ye dair bir iyileştirmede bulunmuştu. Kuruluş Fitch, iyileştirmeye gerekçe olarak aşağı yönlü risklerde rahatlama olduğunu faizlerin indirilmesine rağmen TL'nin değerlenmesi ve ABD'nin yaptırımları rafa kaldırmasını göstermişti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Düğünlerde 'imitasyon' altın dönemi altın fiyatları yükseldi çare kalmadı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bülent Uygun, Denizlispor ile şampiyonluk yaşamak istiyor
Erol Bulut: Bu yarışın içinden düşmeyeceğiz
Çalımbay: Her maç final havasında geçecek
Tüfeğini temizlerken kendini vurup öldü
Ankara'da 500 polisin katılımıyla asayiş uygulaması
Kreşler ve anaokulları kapandı mı özel kreşlerin durumu yeni haber
Yorumlar 6 yorum