BIST 1.463
DOLAR 8,35
EURO 10,20
ALTIN 501,59
HABER /  SAĞLIK

Fatih Altaylı: Türk gibi iyi başladık ama sonrası da Türk işi olacak galiba

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, "Günde 1 milyon 300 bin kapasitesi olan bir sistem, sağlık personeli gibi, el altında olan, zaten hastanelerde, kliniklerde bulunan 1 milyon 150 bin kişiyi 4 günde aşılayamıyorsa bu günlük 1 milyon 300 bin kapasite neyin kapasitesi" diye sordu.

Abone ol

Habertürk yazarı Altaylı, "Aşılama işine iyi başladık. İlk gün 260 binle hızlı bir giriş yaptık. Ertesi gün bunu da ikiye katladık. 600 bine yaklaştık. Sonra yavaşladık. Bugün itibarıyla toplam 690 bin. Aşılananlar sağlık personeli olduğu için, sokağa çıkma yasağından etkilendi diye de düşünemiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Ne oldu da durduk!"

Altaylı, köşe komşusu Muharrem Sarıkaya'ya koronavirüs aşılamasının neden yavaşladığını sorarak, yazısına şöyle devam etti: Ne oldu da durduk! Bakanlıktan bir yanıt beklemiyorum ama Sağlık Bakanlığı’nın müthiş sistemini anlata anlata bitiremeyen sevgili Muharrem Sarıkaya belki beni yanıtlar. Muharrem de Bakan Koca gibi günde 1 milyon 300 bin aşılama kapasitemiz olduğunu söylüyor.

Türk gibi iyi başladık, ama sonrası da Türk işi olacak galiba.

Günde 1 milyon 300 bin kapasitesi olan bir sistem, sağlık personeli gibi, el altında olan, zaten hastanelerde, kliniklerde bulunan 1 milyon 150 bin kişiyi 4 günde aşılayamıyorsa bu günlük 1 milyon 300 bin kapasite neyin kapasitesi. Sağlıkçılarımızın aşılaması 4 günde 800 bine ulaşıyor ve orada duruyorsa. Kimse bana 'Bakın İngiltere 20 günde 3.5 milyon yaptı' falan demesin.

'Bizim günde 1.3 milyon aşı yapma kapasitemiz var' diye böbürlenen İngiltere Sağlık Bakanı değil. Gerçekten merak ediyorum, niye durduk? Türk gibi iyi başladık. Ama sonrası da Türk işi olacak galiba. Ne dersin Muharrem, konuya hakimsin, söyle de öğrenelim.

ÖNCEKİ HABERLER
Çin’de göçük altında kalan işçiler yazdıkları notla hayata tutundu
Hesabına gelen para kabusu olan genç yazılımcı: Psikolojim bozuldu
Dünya devinden bomba altın tahmini 2021'de fiyatlar
İkbal Gürpınar evli mi eşi kimdir İkbal Gürpınar evlilikleri ve çocukları
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram ve BİP uygulamalarından bugünkü mesaisini paylaştı
Gaziantep'te intiharla ortaya çıktı! Bakanlık tarifle aramaya koyuldu
Bilanço ağırlaşıyor! Endonezya'daki depremde ölenlerin sayısı 81'e ulaştı
İkbal Gürpınar kimdir nerelidir İkbal Gürpınar hayatı
Kılıçdaroğlu'ndan beyin yakan iddialar! Başörtüsü sorununu ben çözdüm Necip Fazıl CHP'liydi
Kılıçdaroğlu'ndan beyin yakan iddialar! Başörtüsü sorununu ben çözdüm Necip Fazıl CHP'liydi
Yorumlar 44 yorum