BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 497,91
HABER /  GÜNCEL

Fahrettin Altun: Basit bir provakasyonun çok ötesinde

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İzmir'de merkezi ses sistemine sızılarak yapılan saldırıya Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi.

Abone ol

İletişim Başkanı Fahrettin Altun İzmir'de yaşana cami hoparlöründen şarkı dinletirilmesi skandalıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Skandala tepki gösteren Altun şu ifadelere yer evrdi:

"İzmir'de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provokasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır.

Ahlaka ve vicdana sığmayan bu edepsizliğin kimi çevrelerce sevinçle karşılanıp bir gurur payesi gibi sosyal medyada paylaşılması,bu zihniyeti açık etmektedir. Milletimizin değerlerini hazmedemeyenler her fırsatta kutsallarımıza saldırarak varlığını hissettirme çabasındadırlar.

Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış, Ezan-ı Muhammedî'nin dinmemesi için nice canların toprağa düştüğü aziz vatanımızın semalarından gönüllerimizi huzura erdiren bu ulvî ses hiçbir zaman dinmeyecektir.

Dinimize, ezanımıza, kutsalımıza yapılan bu saldırılara karşı bazı kesimlerin sessiz kalmaları da oldukça manidardır. Kendi toplumunun dinine, inancına ve kutsalına sahip çıkmaktan imtina edenler, tarihin sayfalarında daima utançla hatırlanmışlardır. Zira, sükut ikrardan gelir."

ÖNCEKİ HABERLER
Sağlık Bakanlığından sahte telefon uygulamasıyla dolandırıcılık uyarısı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Fatih Terim o transferi veto etti!
Kırklareli’de hasta taklidi yapıp kiralık ambulansla yazlığa giden şahıslara ceza
Ambulans kiralayıp tatile giden çifte para cezası
Cihat Yaycı'nın istifasının perde arkasında kimler var?
Bursa Valiliğinden maske zorunluluğu açıklaması
Asılsız ve provokatif koronavirüs paylaşımı yapan 510 şüpheli yakalandı
Erdoğan'dan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi paylaşımı
ABD basını yazdı! Trump anlaşmadan çekiliyor
Yorumlar 3 yorum