BIST 1.385
DOLAR 8,87
EURO 10,43
ALTIN 499,05
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Erdoğan'dan Suriye'ye yeni operasyon sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi'nde konuştu. Erdoğan yaptığı konuşmada Suriye'de Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine yönelik operasyon sinyali verdi.

Abone ol

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi öğrencileriyle iftarda bir araya geldi. Türk askerinin Suriye'de Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatıyla İdlib'te, Irak'ın kuzeyinde dünyayı kendine hayran bırakan zaferlere imza attığını söyleyen Erdoğan, en yakın zamanda Münbiç ve Fırat'ın doğusunda da terör örgütünden temizleneceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) öğrencileri ile Kara Harp Okulu'ndaki iftarda bir araya geldi.

Sınır içinde ve dışında Türkiye'nin güvenliği ve milletin huzuru için görev yapan askerlere şükranlarını sunan Erdoğan, askerliğin insanlığın daima var olan güvenlik ihtiyacı sebebiyle dünyanın en eski ve en onurlu mesleklerinden biri olduğunu söyledi.

Bu görevi yerine getirmenin belirli fiziki şartların ve cesaretin yanında kalpte derin vatan ve millet sevgisiyle bunları temsil eden değerlere güçlü bir bağlılığı gerektirdiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle konuştu:

"Türk milleti tarih boyunca tüm bu vasıflara en üst düzeyde sahip olduğu için hep bölgesinin ve dünyanın en iyi askeri gücü olarak varlığını sürdürmüştür. Mesele bizim ecdadımız, bizim askerimiz olduğunda sayısal çoğunluk, hatta teknolojik donanım asla tek başına belirleyici olamaz. Çünkü bizim milletimizde öyle bir yürek, öyle bir taktik zeka vardır ki askeri mücadeleyi kazanacak bir yolu daima bulur. Bu özelliğimizi eğitim ve donanımla teçhiz ettiğimizde Allah'ın izniyle önümüzde kimse duramaz." 

Devletin 2 bin 200 yıllık tarihine bakıldığında bunların sayısız örneklerini görmenin mümkün olduğuna işaret eden Erdoğan, ordunun yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılama görevini Milli Savunma Üniversitesinin yürüttüğünü ifade etti.

"15 Temmuz'un tahribatını kaldırmayı başardık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ordunun insan kaynağı yetiştirme sistemini yeniden düzenlediklerini ve Milli Savunma Üniversitesini kurduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Üniversitemizin şu anda içerisinde bulunduğumuz Kara Harp Okulumuz başta olmak üzere tüm alanlarda kısa sürede önemli başarılara imza attığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Eksikler, aksaklıklar elbette olabilir. Bunları da en kısa sürede el birliğiyle çözecek ve kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

Öğrencilerimizi bu ecdat mesleğini tercih ettikleri için özellikle kutluyor, eğitimlerinde ve hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum. Sizlerin çabaları ve gayretleriyle 15 Temmuz ihanet çetesinin Peygamber ocağı olarak gördüğümüz kahraman ordumuzda yol açtığı tahribatı kısa sürede ortadan kaldırmayı başardık."

Milletin orduya ve askerlerine geçmişe nazaran çok daha büyük bir samimiyetle ve kararlılıkla sarıldığının altını çizen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ordumuzun 15 Temmuz sonrasına ardı ardına yürüttüğü operasyonlarda ve elde ettiği başarılarda bu büyük kucaklaşmanın çok önemli katkısı olduğuna inanıyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde hep birlikte çok daha muhteşem başarılara imza atacağız. Asker millet olarak ifade edilen bir ecdadın torunları olarak zaferlerimizle tarihe yön verdik. Öyle ki 'bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz, gelmişiz dünyaya, millet, milliyet nedir öğretmişiz' biz böyle bir milletiz, sıradan değil. Birileri tarafından hasta adam olarak yaftalandığımız dönemlerde dahi herkese parmak ısırtan başarılar kazandık.

Suriye'deki terör yuvalarına operasyon sinyali

Son 35 yıldır, terör örgütlerine dağları yine siz dar ettiniz. Suriye'de Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında, İdlib'de, Irak'ın kuzeyinde dünyayı kendine hayran bırakan zaferlere sizler imza attınız. Şimdi de en yakın zamanda Münbiç'i ve Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden yine sizler temizleyeceksiniz. Bölücü terör örgütünün başına Kandil'i de Sincar'ı da sizler yıkacaksınız. Doğu Akdeniz ve Ege'deki haklarımıza giderek artan tecavüz teşebbüslerini sizler durduracaksınız. Sınırlarımızın her bir karışında ve sınır ötesinde ülkemize yönelen her tehdidi çelik gibi sinenizde sizler karşılamaya devam edeceksiniz. Çünkü siz, bu milletin tunç yüreği, çelik yumruğu, karanlığı delen gözü, geleceği kucaklayan kollarısınız. Siz kahramanlığın, atıldıktan sonra bir daha dönmemek olduğuna iman etmiş 'ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum' inancıyla yola çıkmış Türk askerisiniz."

ÖNCEKİ HABERLER
İşte sosyal medyada herkesin paylaştığı o mesaj
İşte sosyal medyada herkesin paylaştığı o mesaj
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
KKTC’de deprem Başbakan istifa edecek
KKTC’de deprem Başbakan istifa edecek
Şanlıurfa'da öğrencilere tokat atan müdüre soruşturma
Şanlıurfa'da öğrencilere tokat atan müdüre soruşturma
İzmir’de genç kızın tecavüz edilip öldürülmesi davası
İzmir’de genç kızın tecavüz edilip öldürülmesi davası
YSK'dan açıklama: Hakimlerin hedef gösterilmesi kabul edilemez
YSK'dan açıklama: Hakimlerin hedef gösterilmesi kabul edilemez
Kılıçdaroğlu'ndan YSK'ya cevap gecikmedi
Kılıçdaroğlu'ndan YSK'ya cevap gecikmedi
Trabzonspor'dan transfer haberlerine ilişkin açıklama
Trabzonspor'dan transfer haberlerine ilişkin açıklama
Kocası ve görümcesini bıçaklayarak öldürdü
Kocası ve görümcesini bıçaklayarak öldürdü
4 ayda 10 milyon liralık vurgun
4 ayda 10 milyon liralık vurgun