BIST 1.536
DOLAR 7,42
EURO 8,95
ALTIN 409,18
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan sert sözler: 'makarnacı', 'kömürcü', 'göbeğini kaşıyan adam' dediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afedersiniz 'Stokholm sendromu' diyerek milleti aşağıladılar. Anadolu insanına 'makarnacı', 'kömürcü', 'göbeğini kaşıyan adam' dediler." diye konuştu.

Abone ol

AK Parti 7. Olağan Erzincan, Erzurum il kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "CHP siyasi parti kimliğini giderek kaybetmektedir" sözleri sonrası, "2023 seçimleri CHP'nin rövanşist siyasetinin tasfiye edildiği bir dönem olacaktır" görüşünü dile getirdi.

Siyasetteki 'militan' tartışmasına değinen Erdoğan, "Bugün devletin valisine kaymakamına askerine ahlaksızca 'militan' iftirası atıyor. Bunun adı siyaset değil siyasetsizliktir. Bunun adı tam olarak beşinci kol faaliyetidir." ifadelerini kullandı.

"18 yılda girdiğimiz 15 seçimin tamamından alnımızın akıyla çıktık"

18 yıllık iktidarlık dönemlerinde vesayet güçlerinden devlet içinde çöreklenmiş çetelere kadar farklı odakların tehdidine maruz kaldıklarını söyleyen Erdoğan, "Kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklamaya çalıştık. İnsanlarımız devletin her kademesinde dertleriyle ilgilenen bir kadroyla karşılaştı" diye konuştu.

Gece gündüz çalıştıklarını belirten Erdoğan, "Yeri geldi bölücü terör örgütünü açtıkları çukurlara gömdük. 18 yılda girdiğimiz 15 seçimin tamamından alnımızın akıyla çıktık. AK Parti'nin eşsiz başarısının sırrını öğrenmek istemeyenler aynaya bakıp kusuru kendilerinde aramak yerine hep başka yerlere baktılar" dedi.

'Stokholm sendromu'

Erdoğan, açıklamasına şöyle devam etti: Milletle gönül bağı kurmak yerine afedersiniz 'Stokholm sendromu' diyerek milleti aşağıladılar. Anadolu insanına 'makarnacı', 'kömürcü', 'göbeğini kaşıyan adam' dediler. 'Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi?' serzenişiyle içlerindeki kini ortalığa saçtılar. CHP Genel Başkanı'nın yaptığı gibi toplumumuzun farklı kesimlerini tehdit etmeye başladılar.

Bugün devletin valisine kaymakamına askerine ahlaksızca 'militan' iftirası atıyor. Bunun adı siyaset değil siyasetsizliktir. Bunun adı tam olarak beşinci kol faaliyetidir. 

CHP Genel Başkanı akla hayale gelmedik iftiralarla AK Parti'ye saldırmaktadır. Bizzat eski cumhurbaşkanı adaylarının ifadesiyle CHP bugün yalan ve iftira üretim merkezi haline dönmüş durumdadır. CHP siyasi parti kimliğini giderek kaybetmektedir. 2023 seçimleri CHP'nin rövanşist siyasetinin tasfiye edildiği bir dönem olacaktır.

'Muhalefeti kendi Bizans oyunlarıyla baş başa bırakacak, asıl gündemimize odaklanacağız'

Her karışında bir yiğit yatan bu ülkeyi büyük bir tutkuyla seviyoruz. Türkiye'den başka vatanımız yok. Bizim rehberimiz bu kutlu davayı elden ele taşıyan ilim, hikmet ve gönül erleridir" diyen Erdoğan, hiçbir zaman CHP'ye göre politika belirleyen bir parti olmadıklarını söyledi. Devamlı kendileriyle, kendi projeleriyle yarıştıklarını vurgulayan Erdoğan, bu konudaki sözlerini şöyle noktaladı: Türk siyasetini esir alan vizyonsuzluğa rağmen her gün bu ülke için hayalleri gerçekleştirmeye gayret ettik. Ülkemizi, bölgemizi ve dünyayı daha güvenli, daha müreffeh hale nasıl getirebiliriz, ona bakacağız. Muhalefeti kendi Bizans oyunlarıyla baş başa bırakacak, asıl gündemimize odaklanacağız. Varsın onlar ahlaksız siyaseti yaparak oyalansınlar, biz enerjimizi kendi çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için kullanacağız.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri MAK'tan bomba anket! İki büyük parti baraj altında, kararsızlar yüzde 10 barajını geçiyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da pes dedirten olay! Ayakkabı astarından bakın ne çıktı
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Selin Ciğerci kimdir eski hali nasıldı ne iş yapıyor?
Nevşehir'de bağ evinde korkunç olay! Oyunun sonu kötü bitti
Kamerun'da trafik kazasında korkunç bilanço: 53 kişi öldü
ABD'de Joe Biden'ın yönetimine 3 Türk kadın girdi! İşte o isimler ve görevleri
İran, Rusya'dan 2 milyon doz Sputnik V aşısı alacak
Dündar Bey ne zaman öldü nasıl öldü? Osman Gazi'nin amcası kimdir
Sarıyer'de iş adamına silahlı saldırı düzenlendi
Adana'da mezar başında hareketsiz gören şok oldu! 15 yıl önce ölen...
Yorumlar 23 yorum