BIST 5.002
DOLAR 20,79
EURO 22,38
ALTIN 1.307,16
HABER /  SEÇİM

Erdoğan: Gülen'in evladı yok FLAŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gülen'in 28 Şubat'taki tavrını eleştirirken kullandığı bir ifade dikkat çekti.

Abone ol

Başbakan Erdoğan, 28 Şubat döneminde "başörtüsü füruttandır (teferruat)" diyen diyen Gülen'e yüklendi:

"İnancından dolayı benim kızım takıyorsa başörtüsünü sen ne karışıyorsun. Çünkü onda evlat yok. Öyle bir derdi de yok. Ama bizim derdimiz var. "

Gülen'den "kendi ülkesine tuzaklar kuran zat" diye bahseden Erdoğan, Balıkesir'den böyle seslendi: 

"Eyyyy Pensilvanya sana sesleniyorum eğer yüreğin varsa çık vatanına gel. Eğer siyaset yapacaksan burada yap. "

Tüm velilerden çocuklarını dershanelerden ve okullarından çekmesini isteyen Erdoğan, ayrıca vatandaşlardan medya organlarına da tavır konulması çağrısında bulundu.

Paralel yapılanmanın Türkiye'deki son çete olduğunu söyleyen Erdoğan, "30 Mart'ta Türkiye içindeki hainlere, Türkiye dışındaki gözü dönmüş düşmanlara sandıkta çok güçlü bir ders vereceksiniz." dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Kuvai milliye meydanında düzenlenen mitiginde halka hitap etti. İşte öne çıkan satır başları:

"Muhtar bile olamaz diyorlardı şimdi sizin hizmetkarınız olarak buradayım. Yoksulların çocukları okuyamazsın sen başörtülüsün senden ancak kapıcı olur dediler, ne oldu mühendis oldu doktor oldu miman oldu. Niye bu zulüm. Yazık değil mi bu millletin evlatlarına. Başı açıkla kapalısı, el ele omuz omuza beraber okuyorlar.

ONDA EVLAT YOK

Bugün Pensilvanya'da kendi ülkesinine tuzaklar kuran zat o günlerde yine ülkesini sırtından hançerliyordu. Ne diyordu biliyor muydunuz? 'Beceremediniz artık bırakın' diyordu. Başörtüsüne yoğun saldırılar olduğu günlerde 'füruattandır' diyordu. Yani takmayabilirsiniz diyordu. Ya sen ne karışıyorsun. İnancından dolayı benim kızım takıyorsa başörtüsünü sen ne karışıyorsun. Çünkü onda evlat yok. Öyle bir derdi de yok. Ama bizim derdimiz var. Bizim yavrularımızın hiçbirisi baskı altına bunu yapmadı. Okudu öğrendi bu şekilde yaptı.

DARBECİLERE HOŞGÖRÜ ÖDÜLÜ DAĞITIYORLARDI

28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülü dağıtıyordu bu paralel yapı. Bugün darbecilere telekulak desteği veriyor. 28 Şubat'ta CHP ile beşli çeteyle ortak hareket ediyordu. Bugün ananas, rafineri, tespih üzerinden yine aynı sermaye, medya ile iş tutuyorlar. Bu millet ihaneti unutmaz, bu millet sırtına saplanan hançeri unutmaz, bu millet bunların hesabını sorar.

balikesir.jpg

Dursun beyli sarı hoca tren vagonlarında gizli gizli kuran okutuyordu. Şimdi biz okullarda seçmeli olarak kur'an dersini koyduk mu? Ne oldu Türkiye bölündü mü? Geçenlerde uzaya uydu gönderdik, ne oldu başörtüsü takıl dı mı Türksat 4A'ya. Başörtülü başı açık hanım kardeşlerimizin bilgiyle hikmetle donanmasını istiyoruz.

Bin yıl sürece zulmü sizlerle beraber ortadan kaldırdık. Üniversitelerde başörtü yasağını, imam hatiplerde olan yasakları ortadan kaldırdık. Bunlar ilimden bahsediyorlar değil mi? MHP'yi söylemiyorum bile. 5 yıl orada kalması gerekiyordu, 3,5 yıl kalıp kaçtılar. Bunlar aciz.

CHP'nin başındaki genel müdür aslında bir kaset genel müdürüdür. Yani kendisinden önceki genel başkanına bu paralel yapı bir kasetle şantajını yaptı. Yapmış veya yapmamış onu bilemem. Anayasayla ilgili Mecliste görüşmeler yapıyorduk, arkadaşlar bana bu olayı söylediler, Ulaştırma Bakanıma talimat verdim yarım saatte müdahale ederek, o görüntüleri sosyal medyadan ben kaldırttım.

BAYKAL'A TEPKİ

Paralel yapı kasetle şantajını yaptı. o görüntüleri sosyal medyadan ben kaldırttım. Ama şu anda bakıyorsun halef selef olduğu zat, o bile diyor ki 'Kimse bu açıklasın' diyor. Bunu bana sorma git paralel yapının başına sor. Onlar bunu sana yaptılar. Hala onlara güven duyuyorsun. Eğer bu iş bizler tarafından yapılmış olsaydı niye kaldıracağız yarım saat, varsın devam etsin.

AYNI GAZETE BUGÜN DE AYNI MANŞETLERİ ATIYOR

3 Temmuz 1960 tarihli bir gazetenin haberi. 27 Mayıs'da darbe yapmışlar. Onunla ilgili haberler yapıyorlar.

Menderes'in kasası, yolsuzluk evrakı ve vesikalarla dolu diyor. Merhum Başbakan'la ilgili son derece alçakça, son derece edepsizce, hayasızca iftiralarlar var. Merhum Menderes ve arkadaşlarını hapse atmışlar yetmemiş, bu haberlerle Menderes'in itibarını sıfırlamak istiyorlar.

Aynı gazete bugün de aynı manşetleri atıyor, bugün de AK Parti hükümetine yapmak istiyorlar, o gün nasıl iftira attılarsa bugün de aynı iftiraları atıyorlar, nasıl çirkin, kirli tuzaklar kurdularsa bugün de tıpatıp aynısını yapıyorlar.

balikesir1.jpg

CHP'nin genel başkanı bir süredir grup toplantılarında ses kayıtlar yayınlıyor. Anayasa suçu işliyor. Bu zat SSK’ya genel müdürdü. Bunun genel müdürlüğünü 40-50 yaş grubu bilir. Hastanelerde kuyruklarda mıydık? Doktor ilacı yazar, hastanenin eczanesine ineceksin, ilaçların yarısı var yarısı yok. Şimdi istediğin hastaneye gidebiliyor musun? Çünkü bu iktidar AK Parti iktidarı.

ADINI AĞZINDAN KAÇIRDIM

CHP Genel başkanı ortaya attığı iftiralarla bu sınava girecek gençlerin zihnini bulandırıyor. ÖSYM Başkanı dava açtı, CHP genel Başkanı 4 bin lira tazminat kaybetti. Bundan ben de çok tazminat kazandım. Kılıçdaroğlu'ndan. İsmini vermeyecektim ağzımdan kaçtı.

CHP 27 Mayıs'a çanak tuttu. Bu CHP 12 Eylül'e giden zemini hazırladı. 17 Aralık darbe girişiminde figüranlık rolü oynuyor. Pensilvanya'daki hocaları bunların eline montaj kaset veriyor, bunlar da o montajlarla durumu idare ediyor. MHP ne yapıyor? MHP bir kez daha CHP ile kolkola tarihin en alçakça saldırısına, en büyük ihanet girişimine maalesef destek veriyor.

BUNLAR PATLADI

Bu yapı kendi ülkesinin en gizli, en stratejik, en mahrem bilgilerini ele geçirecek, bunları servis edecek kadar alçalan bir tavır, ihanet içerisinde. Temiz, saf, ihlaslı kardeşlerimin artık bu yapıyı sorgulamalarını istiyorum. Bunlar niçin böyle patladılar biliyor musunuz? Dershanelere, çünkü buradan yılda 1 milyar dolar bunların geliri vardı. Biz dershaneler yasasını öne sürünce bunlar patladılar.

KENDİLERİ DIŞINDA KİM VARSA DİNLEMİŞLER

3 yılı aşkın bir süre 3 bine yakın telefonu dinlemişler, Selam diye bir örgüt uydurmuş, kendileri dışında kim varsa dinlemişler. Kendileri dışında kim varsa dinlemişler. Hepsini keyfice dinlemişler.

OĞLUM DA İZİNSİZ DİNLENMİŞ

Oğlumun avukatı müracaat etti ve İstanbul Adalet Sarayından 3 savcının imzasıyla açıklama yapıldı. Oğlum da izinsiz dinlenmiş. İzinsiz dinlenmiş. İşte iftira at tutmasa da iz bırakır. Ya bunu yapmaya hakkın var mı? Bunu yapma hakkın var mı? Bunlar ailelerin yıkılması için ailelerin yıpratılması için bu tür seçilen yollar yenilir yutulur mu ya.

Bir başbakanı dinleyemezsin. Bizim güvenli hatlarımızı dinlediler bunlar. Bunun ne insani ne de islami yanı olamaz.

BANA METHİYELER DÜZÜYORDU

Eyyyy Pensilvanya sana sesleniyorum eğer yüreğin varsa çık vatanına gel. Eğer siyaset yapacaksan burada yap. Gönderdiğin ananaslar tespihlerle bu iş yürümez. Ben de bunları samimi zannediyordum aldanmışım. Bana kitaplar gönderiyordu, bana methiyeler düzüyordu.. Ama malesef durum öyle değilmiş.

SONUNA KADAR KOVALAYACAĞIZ

Bundan sonra durum böyle olmayacak. Türkiye'den kaçtın gittin şimdi oradan ülkenin huzurunu kaçırıyorsun. Bunu kovalayacağız sonuna kadar kovalayacağız takip edeceğiz. Ulusal güvenliği tehdit eden her gayetin karşısında AK parti olacaktır. Bunu böyle bilsinler. Bu ihanetin hesabını soracağız.

CEMAAT TABANINA SESLENDİ

Paralel yapının içindeki halis, tertemiz, saf niyetli kardeşlerime sesleniyorum. Bu yapı çok büyük bir ihanetin içinde. Bu yapı kendi ülkesinin en gizli, en stratejik, en mahrem bilgilerini ele geçirecek, bunları servis edecek kadar alçalan bir tavır bir ihanet içerisinde. Temiz, saf, ihlaslı kardeşlerimin artık bu yapıyı sorgulamalarını istiyorum.

OKULLARINDAN DA ÇEKİN

Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Çocuklarınızı bunların dershanelerinde çekin. Okullarından da çekin. Benim 4 çocuğumun 4’ü de devletin imam hatiplerinde okudu. Başörtüsünden üniversiteye sokmadılar, yurtdışına okudular. Devletin okulları bize yeter.

MEDYASINA DA TAVIR KOYUN

Ama göndermeyin bunların okullarına ve bunlara tavır koyun. Bunların yayın organlarına da tavır koyun. Çünkü bunların yayın organlarında da yalan var, dolan var, her şey var. Doğru haber bulamazsınız. Dürüst haber bulamazsınız maalesef her türlü iftira var. Bunlara dersi nasıl vereceksiniz, bunları boykot ederek. Orada anlayacaklar bunlar tavrı. Doğru yayıncılık, dürüst yayıncılık bunlarda böyle birşey yok.

Sevgili Peygamberimizi miraçtan indirip kamyonete bindirecek kadar ahlaksızca yayın yapıyorlar. Şu hale bakın. Böyle bir şey olabilir mi? Bunların inançlarımız noktasında, kutsallarımız noktasında da nerede olduğunu gördük. Bunlara tavrı koyalım, adımlarımızı buna göre atalım. O zaman bunlar yaptıkları oyunun ne kadar yanlış olduğunu çok daha iyi anlayacaklar. 30 Mart'ta sandıklar AK Parti'nin şu ampulüyle aydınlandığı zaman bir başka olacak bu ülke. Yeni bir milat olacak inşallah

BİZANS TİŞÖRTÜ İLE PROTESTO

O Geziciler, o vandallar o açılış sırasında bir kez daha ortaya çıktılar. Dikkatinizi çekiyorum. Bunlardan bir tanesi üzerine Bizans kıyafetleri giymiş. Şu hale bakar mısınız? Alparslan 1071'de Bizans'a karşı savaşıyor ya, o da Bizans tişörtü giymiş. Kendini Bizanslı yerine koymuş. 1071 Malazgirt Bulvarı'nın açılışını protesto ediyor. Yazıklar olsun. Şunu unutmayın, bu eylemcilerin önünde, yanında CHP var, CHP milletvekilleri var, CHP Genel Başkanı var. Bu eylemcilerin avukatlığını da maalesef MHP yapıyor. Şu anda bu paralel örgüt bu Gezicilere, bu Bizans hayranlarına arkadaşlık, yoldaşlık yapıyor. Oyun çok büyük Balıkesir. Hesap başka.

TÜRKİYE'DEKİ SON ÇETEDİR

Bu parelel yapı, bu paralel örgüt Türkiye'nin önündeki son engel, Türkiye'deki son çetedir. Onu da tasfiye edecek, bu hainleri de defedeceğiz. İşte o zaman Türkiye'nin önünde hiçbir engel kalmayacak. 30 Mart'ta bir tercih yapacaksınız, ya eski Türkiye ya yeni Türkiye diyeceksiniz.