BIST 4.887
DOLAR 20,76
EURO 22,31
ALTIN 1.310,33
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Tekin tahliyeler için hangi tarihi vermişti?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin tahliyeler için 25 Şubat tarihini vermişti. Tekin, tahmininde sadece 3 gün yanıldı.

Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün yaşanan tahliyeleri yakın bir zamanda tarih vererek tahmin etmişti.

Tekin 14 Şubat’ta Yalova’da yaptığı konuşmada 17 Aralık operasyonuyla alakalı olarak “Rıza Sarraf, bu meşhur işadamı. Büyük olasılıkla tarih veriyorum 25 Şubat’ta onu da serbest bırakacaklar. Altını çizerek söylüyorum Yalovalılar. 25 Şubat’ta onu da serbest bırakacaklar. Dedi ki bu, efendim paralel devlet, kumpas falan filan biz kumpasları mumpasları bilmeyiz. Sadece bir şeyi talep ediyorum Yalova’dan. Eğer yüreğiniz yetiyorsa, şerefiniz onurunuz varsa 76 milyon insana birazcık saygınız varsa, istediğim çok basit bir şey. Rıza Sarraf’ın ofisine giren çıkan siyasetçilerin kamerasını kamuoyu ile paylaşın. Çok ağır bir şey mi istiyoruz. Hadi diyelim savcılar size kumpas kurdu, polisler bilmem ne yaptı. Rıza Sarraf’ın oraya giren çıkanların fotoğraflarını kamuoyu ile paylaşın. O fotoğrafları gördüğünüzde siyasetten nefret edeceksiniz. AKP ’ye oy veren vatandaşlarımız ne kadar günah işlediklerini görecektir. Açabilirler mi? Açarlarsa hepsi çıkar. Şimdi haklı olarak adam içeride diyor ki, ‘Yahu arkadaş, bir yolsuzluk olduysa, hep beraber yaptık. Ben geldim, Türkiye ’deki kurallar yolsuzluk, rüşvet vermeden yürümüyor. Yürümediğine göre ne yapacaksınız. Siz paraları aldınız benden. Siz bana güvence verdiniz. Villaları millaları siz nasıl alıp satacağımı öğrettiniz. Niye ben şimdi içerideyim?’ Hayır, durun 25 Şubat’a kadar bakacağız. 25 Şubat’a kadar sabredin dediler” diye konuşmuştu.

25912.jpgTahliye tarihleri için bir bir başka iddia daha!
Bakan çocukları hakkında sürpriz tahliye kararı geldi.Asıl şaşırtıcı olan ise bir avukatın bunu önceden bilmesi oldu. TIKLA


3 GÜN FAZLA YATTILAR ÖZÜR DİLERİM

17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanan işadamı Rıza Sarraf’ın 25 Şubat’ta serbest bırakılacağını geçen hafta açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tahliye sonrası radikal.com.tr’ye konuştu.

Tekin, Sarraf ve eski bakan çocuklarının tahliye edilmesinin ardından şunları söyledi: “Öncelikle benim Rıza Sarraf ve bakan çocuklarına bir özür borcum var. Ben 25 Şubat’ta bırakılacaklar dediğim için üç gün daha fazla yattılar. O karar geciktirildi. Rıza Sarraf’ın cezaevinde tutulamayacağı belliydi. Sarraf’ın siyasilerle ilişkileri göründüğü kadar basit bir rüşvet işi değil. Bu işin uluslararası yönü de var. Sarraf ve bakan çocuklarının bırakılması için yoldaki bütün taşlar temizlendi. Savcılar değiştirildi. Polisler görevden alındı. Bırakılmaları benim için sürpriz olmadı.”


reza-zarrab-ve-bakan-cocuklari-tahliye-oldu.jpgBakan çocukları için flaş tahliye kararı
Rıza Sarraf, Barış Güler, Kaan Çağlayan dahil
5 kişi için tahliye kararı alındı. Günün bomba gelişmesinin ayrıntıları için TIKLA