HABER /  GÜNCEL

Ekrem İmamoğlu'ndan bomba Kanal İstanbul açıklaması!

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın projesi Kanal İstanbul'la ilgili çok konuşulacak açıklamalar yaptı. İmamoğlu projeyi "ihanet, cinayet ve felaket" olarak nitelendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllar önce "Çılgın Proje" olarak açıkladığı Kanal İstanbul, son günlerde yeniden gündemde.

Kanal İstanbul projesine karşı olduğunu defalarca dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarının arasına bir yenisini daha ekledi.Kanal İstanbul projesinin İstanbul'a ihanet olacağını söyleyen İmamoğlu, projeyi "ucube" olarak nitelendirdi.

Marmara Denizi aşırı oranda kirlenecek

Ekrem İmamoğlu, "Marmara Denizi'ni etki altına alacak bu olumsuzluk, sadece İstanbulla ilgili bir olumsuzluk değildir. Tarım ve orman alanları yok olacak. Marmara Denizi aşırı oranda kirlenecek. Marmara'daki canlı yaşamını da derinden etkileyecek. Balıkçılıkla geçinen insanlar zor durumda kalacak. Kanal aynı zamanda iklim değişikliğine sebep olacak. Bu proje için harcanması gereken para ile; yani 75 milyar lira ile ülkede kaç cazibe merkezi üretilebilir. Bunları düşünün. Kaç fabrika ve okul yapabiliriz.

Cinayet projesidir

Özetle proje, İstanbul'a ihanet projesi bile değil çok net bir cinayet projesidir. Bu proje yapılırsa, İstanbul tarihsel birikimlerini kaybedecek. İstanbul'un böyle bir önceliği yoktur. İstanbul'da yeni rant alanları açmak amaçlanmıştır.Böyle bir şeyi düşünmek bile ihanettir.

Birileri para kazanacak diye...

Birileri para kazanacak diye bu kadim şehrin doğal çevresinin yok edilmesine izin vermemeliyiz. Bu konuda toplumsal bir bilince hepimizin ihtiyacı vardır. " şeklinde konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Asgari ücret 2020 yılı zam oranı kaç lira olur? 2 bin 578 lira iddiası Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Facebook'un aldığı karar tartışma yarattı
Kazada ölen hentbolculara, arkadaşlarından duygusal veda
Trabzon hava durumu sağanak arttı meteoroloji uyarı verdi
İnternetteki sahte ‘yetkili servislere’ dikkat
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı 49 milyon 270 bine ulaştı
Tediye ödemeleri ne zaman 2020 ilk taksit ödemesi
Yorumlar 24 yorum