BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Ebeveynlerin içini rahatlatacak güvenlik uygulaması!

Ebeveynler, artık çocuklarını okul servisine yolladıklarında gözleri arkada kalmayacak. Yeni geliştirilen SchoolBus Tracker uygulaması, okul servisine binen çocukları her an ebeveynlerin gözetiminde tutuyor.

Abone ol

Telefonlara yüklenebilen milyonlarca uygulama var ve birçoğu çok farklı amaçlara hizmet ediyor. Bunlardan biri de çocuklarını okul servislerinde izleyebilmelerini sağlayan SchoolBus Tracker (SBT) ve School Attendance Tracker (SAT) isimli uygulama. Kullanıcıların, bu uygulamayı yükledikten sonra okul servisine binen çocuklarının o an nerede olduğunu öğrenebildiği, öğrenci servise bindiği anda ebeveynin telefondan bunu görebildiği belirtildi.

Uygulamanın, okulların okul otobüsü taşıma sistemlerini verimli bir şekilde kurmasını, izlemesini ve yönetmesini sağladığı belirtirken, ebeveynlerin, çocukların toplanması ve bırakılması (bindi ve indi) noktaları ile alakalı özel bildirimler aldığı, önceden belirlenmiş toplama veya bırakma noktaları hakkında bilgi verdiği söylendi. Güvenlik için parmak izi ve ses tanıma teknolojilerini de kullanıldığı, artı hız kontrolü gibi takip eklendiği ifade edildi.

 
Öte yandan, ebeveyn öğrencinin devamsızlığı ve ders durumunu takip edebildiği, ebeveynler öğrencilerin ders notlarını görebildiği, öğretmen ile doğrudan iletişime geçebildiği, okulda gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili bilgi paylaşabildiği hatta öğrencinin okula gitmediği günlerde, öğretmene 'mazaret raporu' app üzerinden yüklenebildiği açıklandı.  

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara hava durumu yarın sert düşüyor son uyarı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İki karısını ve çocuklarını öldürdü jandarmayla çatıştı! Köylüler linç etmek istedi
İSKİ su kesintisi sular ne zaman gelecek 25 Eylül açıklaması
Mehmet Öz'den Suriye uyarısı! Kaybetmiş oluruz
Melek Baykal'a ne oldu hastalığı ne son durumu açıklaması
Ali Nuri Türkoğlu kimdir Payitaht oyuncusu kaza geçirdi sağlık durumu nasıl
Yakup Yavru kimdir ölüm sebebi ne eşi ve çocukları
Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı
Melek Baykal hastaneye kaldırıldı acil ameliyata alındı
Yorumlar 1 yorum