BIST 116.619
DOLAR 6,86
EURO 7,74
ALTIN 390,67
HABER /  GÜNCEL

Yakup Yavru kimdir ölüm sebebi ne eşi ve çocukları

Yakup Yavru kimdir, kaç yaşında öldü ve Yakup Yavru'nun ölüm nedeni ne soruları kara haberin ardından akıllara takıldı. 66 yaşındaki ünlü oyuncu kalp krizi sonucu Adana'da hayatını kaybetti. Peki Yakup Yavru'nun eşi ve çocukları kim?

Abone ol

Yakup Yavru kimdir, kaç yaşında ve Yakup Yavru neden öldü soruları kara haberin duyulmasının ardından merak edildi. Birçok dizide rol alan başarılı oyuncu 66 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Peki Yakup Yavru'nun eşi ve çocukları kim..

ÖLÜM SEBEBİ NE: Uluslararası Adana Film Festivali’nin açılış ve Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülleri Törenine katılan ünlü sanatçı Yakup Yavru, törenin ardından dinlenmek için oteldeki odasına geçti. Gece kalp krizi geçiren Yavru, Özel Adana Hastane'sine kaldırıldı. Ünlü sanatçı burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yavru'nun cenazesi hastane morguna kaldırıldı.

YAKUP YAVRU KİMDİR: Yakup Yavru, (d. 1 Mart 1952; Yavru, Amasya), Türk oyuncu. Öğretmen Okulu bitiren Yakup Yavru, vazifesi gereği birçok şehirde görev yapmıştır. Öğrencilik yıllarında da tiyatro ile ilgilenmiş olan Yavru, sinema ve televizyon dünyasına başarılı projeleri ile adım atmıştır.

Öğretmenlik yaptığı dönemde tiyatro ile de ilgilenmeye başlayan Yakup Yavru, “Bana Sevgiyi Anlat” isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. “Böyle Mi Olacaktı?”, “İkinci Bahar”, “Marziye”, “Unutabilsem”, “En Son Babalar Duyar”, “Kınalı Kar”, “Mihriban”, “Geniş Aile”, “Papatyam” gibi televizyon yapımlarında yer alan Yavru birçok reklam filminde de yer aldı.

Yakup Yavru ayrıca; “Babam ve Oğlum”, “Kutsal Damacana”, “Recep İvedik”, “Destere”. “Ceberrut”, “Baş Belası”, “Benzersiz”, “Aşka Geldik”, “Kiraz Mevsimi” gibi filmlerde de rol aldı.

ÖLMEDEN MEZARINI YAPTIRDI:  Yakup Yavru, 35 bin lira harcayarak, memleketi Amasya'da kendisi için mermerden mezar yaptırmıştı. Yavru geçtiğimiz aylanda Amasya ziyaretinde henüz tamamlanmayan kabrine uğrayıp incelemelerde bulunmuştu. Mezarın arkasındaki duvara 5 ayrı göz yaptıran Yavru, oynadığı dizi ve filmlerden hazırlattığı fotoğraflarının öldükten sonra buralara asılmasını istedi. Yavru, mezarının etrafına da çam fidanları diktirdi. Mezarının yerini çok beğendiğini ve kendisine göre hayırlı bir iş yaptığını düşündüğünü belirten Yakup Yavru, şunları söylemişti:

"Ölümlü dünya ne olur ne olmaz, diye, İstanbul’da Zincirlikuyu değil de kendi öz memleketimde aklım başımdayken, canım sağken yerimi satın alıp, mezarımı yaptırayım; dedim. Hiç olmazsa yarın öldüğümde insanlara sıkıntı çıkarmayım, dedim. Her şey hazır zaten kapakları bile hazır.

Çok da keyifli oldu. Zaten yerimi de çok beğendim. Hemen ölesin geliyor. Öyle bir hoşuma gitti ki şimdi bir de hayrat için ismime çeşme yaptıracağım. Ben memnunum. Paraları oraya, buraya savuracağıma kendime göre, hayırlı bir şey yaptığıma inanıyorum. Mezarın arka kısmına özel olarak yaptırdığım 5 göze, ben öldükten sonra yağmur ve kardan etkilenmeyen çeşitli portrelerimi yerleştirecekler.

Şimdi koyarsak, ayıp olur. Herkes Fatiha okumaya başlar, gerçekten öldü sanırlar. Ben öldükten sonra resimlerimi buraya yerleştirecekler. Çam fidanlarının aralarına da bazı oynadığım sinema filmlerinin afişleri konulacak. Mezarıma yaptırdığım toplam masraf 35 bin lirayı buldu. Daha da harcayacağım."

ÖNCEKİ HABERLER
Melek Baykal hastaneye kaldırıldı acil ameliyata alındı
Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı
İşçiye ikramiye ödemesi ne zaman verilecek kaç para?
Yakup Yavru kimdir? Memleketi neresi eşi ve çocukları kim?
Bizim esnafımız ABD'den beter! Süleyman Özışık yazdı
Esra Dermancıoğlu kimdir yaşı kaç aslen nereli evli mi?
Yorumlar