BIST 1.209
DOLAR 7,89
EURO 9,32
ALTIN 484,16
HABER /  GÜNCEL

Melek Baykal'a ne oldu hastalığı ne son durumu açıklaması

Melek Baykal'a ne oldu, hastalığı ve başarılı oyuncunun son durumu nasıl soruları merak konusu oldu. 64 yaşındaki Melek Baykal bel fıtığının patlaması sonucunda Bodrum’da özel bir hastaneye kaldırıldı. Peki son durumu nasıl doktor açıklaması

Abone ol

Melek Baykal'ın hastalığı ne, ne oldu soruları bugün kötü haberi duyanlar tarafından araştırılmaya başladı. Birçok dizi ve filmde rol alan başarılı oyuncu Melek Baykal bel fıtığının patlaması sonucunda Bodrum’da özel bir hastaneye kaldırıldı. 64 yaşındaki başarılı isim hakkında son durum açıklaması yapan doktorlar Melek Baykal'ın durumunun iyi olduğunu açıkladı.

MELEK BAYKAL'A NE OLDU HASTALIĞI: Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin, Hayat Bağları dizisindeki Nurhayat ve Cennet Mahallesi dizisindeki Pembe rolleriyle tanınan ünlü tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Melek Baykal, bel fıtığının patlaması sonucunda Bodrum’da özel bir hastaneye kaldırıldı. Yapılan tedavinin ardından ameliyata alınan ünlü oyuncunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yılın bir bölümünü Bodrum’da geçiren ünlü sanatçının dün yapılan ameliyatının başarılı geçtiği bildirildi. Tedavisinin devam ettiği öğrenilen Baykal, hayranlarına iyi olduğu mesajını yolladı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen ünlü sanatçının ne zaman taburcu olacağı ise henüz bilinmiyor.

MELEK BAYKAL KİMDİR: Melek Baykal 7 Ağustos 1954'te İstanbul'da dünyaya geldi. Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin, Hayat Bağları dizisindeki Nurhayat ve Cennet Mahallesi dizisindeki Pembe rolleriyle tanınır. Ankara'da çekilen Ferhunde Hanımlar ile tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek İstanbul'a yerleşmiştir. İstanbul doğumlu olan ve henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan Baykal, ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak takdir edildi. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Uzun süre Ankara Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde çalıştı. Cennet Mahallesi'ndeki performansıyla beğeni topladı. Daha çok televizyon dizilerinde rol almıştır. Melek Baykal'ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Kaçma Birader adlı film olmuştur.

BEL FITIĞI PATLAMASI BELİRTİLERİ NELER TEDAVİSİ: Bu rahatsızlığın en önemli belirtisi bel ve bacakta meydana gelen ağrılardır. Ağrılar belde olmasına rağmen, bacaklara vuruyor şeklinde anlatılır. Bacaklarda uyuşma ve güç kaybı oluşabilir. Hareket etmekte zorlanma, hareket yeteneğinin kısıtlanması, yürümekte zorluk çekilmesi belirtiler arasında bulunabilir. İlerleyen durumlarda cinsel fonksiyonlarda bozulma, idrarını tutamama, büyük abdesti yaparken zorluk çekme ve bacaklarda felç durumu gelişebilmektedir.

Bel Fıtığı Patlaması Tedavisi: Tedavi için ilk olarak ilaç tedavisi ve hastanın alması gereken önlemler uygulanır. Sert yatakta uyumak ve fizik tedavi uygulaması bunların başında yer almaktadır. İlaç tedavisinde ise kas gevşetici ve ağrı kesici özelliğe sahip ilaçlar kullanılır. Bu şekilde şayet bir düzelme kaydedilmezse ameliyata karar verilir. Hastalığın ilerlemiş olması durumunda ise, hastanın zaman geçirilmeden ameliyat edilmesi gerekecektir. Ameliyat sonucunda % 90 oranında başarı sağlanmaktadır.

ÖNCEKİ HABERLER
Ali Nuri Türkoğlu kimdir Payitaht oyuncusu kaza geçirdi sağlık durumu nasıl
Yakup Yavru kimdir ölüm sebebi ne eşi ve çocukları
Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı
Melek Baykal hastaneye kaldırıldı acil ameliyata alındı
İşçiye ikramiye ödemesi ne zaman verilecek kaç para?
Kütahya hava durumu saatlik fena vuracak!
Yorumlar