BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  DÜNYA

Donald Trump'a İncil'le tepki gösterdi! Yangına körükle gitme

ABD'de olaylar devam ederken ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, elinde İncil'le düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı Donald Trump'a, ülkedeki protestoculara karşı tonunu yumuşatma çağrısında bulundu.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump'ın, dün Beyaz Saray'dan elinde İncil'le çıkıp, yerleşkenin karşısındaki St.Johns Kilisesi'ne yürüyerek göstericilere mesaj vermesi ve güzergah üzerindeki göstericilerin polisin sert müdahalesiyle dağıtılması hala tartışılıyor.

Pelosi de elinde incil ile çıktı
Ülkede Trump'a en muhalif isimlerden biri olarak öne çıkan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, bugünkü basın toplantısına, elinde İncil ile çıkarak Trump'a mesaj verdi.

Tonunu yumuşat, yangına körükle gitme
Pelosi, siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle ölmesini protesto edenlere karşı Trump'a "tonunu yumuşat" çağrısında bulunurken, "ABD Başkanı'nın, kendisinden öncekilerin yolunu takip ederek olayları çözen bir lider olmasını, yangına körükle gitmemesini diliyoruz." ifadesini kullandı.Elindeki İncil'i havaya kaldıran Pelosi, Trump'ı ülkedeki ırk, parti, din ve bölge farklılıklarını ortadan kaldıracak adımlar atmaya çağırdı.

Ülkemizde buna yer yok
Beyaz Saray önündeki protestocuların, Trump'ın yerleşkeden çıkmasından önce dağıtılmasına ise Pelosi, "Beyaz Saray önündeki barışçıl protestocular darbedildi. Bazı insanlar Beyaz Saray'dan çıktı ve Trump'ın geçmesi için oradaki insanları darbetti. Bu ne demek? Ülkemizde buna yer yok." sözleriyle tepki gösterdi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri ABD'de olaylar dinmiyor! Acil müdahale tugayı Washington'da konuşlandı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Brezilya'da 1262 Meksika'da 470 kişi öldü! İşte koronada son durum
HDP'nin yalanına Nedim Şener'den sert tepki
Engelli maaşları haziran ayında ne zaman yatar?
İran'dan AB ülkelerine George Floyd suçlaması
Ev alacaklar dikkat! Konutta yeni kampanya başladı: 2 yıl ödeme yok
Sakarya'daki patlamada ölü ve yaralı sayısı arttı! Son durum açıklandı
Yorumlar