BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,43
ALTIN 486,41
HABER /  POLİTİKA

Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX! NATO ülkeleri tatbikat yapacak

Son dakika! Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX ilan edildi. NATO ülkeleri 5-9 Ekim'de tatbikat yapacak.

Abone ol

Son aylarda gerilimin tırmandığı Doğu Akdeniz'de yeni bir NAVTEX ilan edildi. Türkiye-Yunanistan arasında deniz yetki alanları yüzünden krize neden olan Doğu Akdeniz'de NATO ülkeleri 5-9 Ekim'de tatbikat yapacak.

Denizcilerin dikkatine!

Navtex duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

Denizcilerin dikkatine. 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında NATO unsurları, deniz güvenliğine katkı sağlamak amacıyla Doğu Akdeniz'de deniz muhafızı harekatı icra etmektedir. Denizdeki şüpheli tutumlar veya risk altındaki personel hakkında sağlayabileceğiniz her türlü bilgi hayat kurtarabilecektir. NATO unsurları tarafından çağrı yapıldığında sorulacak soruları cevaplamanız ile sağlayacağınız işbirliği ve yardım, takdirle karşılanacaktır. Herhangi bir şüpheli faaliyet veya bilgiyi NATO savaş gemilerine ya da NATO Gemi Trafik Merkezi'ne bildiriniz.

NAVTEX nedir?

Navtex; denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemidir. Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, denizlerde yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden bu yolla duyurularak, bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray 115 yaşında
Antalya'da borcum var deyip PTT şubesini soydu
Erhan Kiani kimdir nereli Meral Kaplan'ın kızının babası ne iş yapıyor?
Koronavirüsü yenen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: Maske olmazsa olmazımız
ABD'nin ham petrol stokları azaldı! EIA açıkladı
HES kodu alma mesaj ücretli mi HES kodu nasıl alınır?
Yorumlar 4 yorum