BIST 1.329
DOLAR 7,82
EURO 9,36
ALTIN 449,93
HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığı, Bahreyn'in İsrail kararını kınadı

DIŞİŞLERİ Bakanlığı'ndan Bahreyn'in, İsrail ile diplomatik ilişki kurma kararı hakkında, "İsrail'le diplomatik ilişki tesis etme kararı almasını endişeyle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz" açıklamasında bulundu.

Abone ol

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bahreyn'in Birleşik Arap Emirlikleri'nin peşine takılarak, Arap Barış Girişimi ve İslam İşbirliği Teşkilatı çerçevesindeki taahhütlerin hilafına İsrail'le diplomatik ilişki tesis etme kararı almasını endişeyle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz. Söz konusu adım, Filistin davasının savunulması çabalarına yeni bir darbe vuracak ve İsrail'i Filistin'e yönelik gayri meşru uygulamalarını ve Filistin topraklarındaki işgali kalıcı hale getirmeye yönelik girişimlerini sürdürme konusunda daha da cesaretlendirecektir" denildi.

Ortadoğu'da kalıcı barış ve istikrarın tesisinin tek yolunun Filistin meselesinin uluslararası hukuk ve BM kararları çerçevesinde adil ve kapsamlı çözüme kavuşturulmasından geçtiği belirtilen açıklamada, "Bölge dışı aktörlerin baskı ve zorlamaları sonucunda; dar çıkar kaygılarıyla verilen sorumsuz tavizlerin bu gerçeği ortadan kaldırması veya ikame etmesi mümkün değildir" ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hasan Kartal: Bu hakem değil. Bunu sokakta bulup getirmişler
Stjepan Tomas'tan hakem isyanı: Böyle bir penaltı görmedim
PKK/KCK’ya yönelik hacker operasyonu: 11 kişi tutuklandı
Masumlar Apartmanı’ndan yeni fragman
Osman Gazi Türbesi’nde 'Sancak Nöbeti' dönemi
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 174. bölüm fragmanı
Yorumlar 2 yorum