HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la yaptığı telefon görüşmesinde, Barış Pınarı Harekatı'nın amaçlarını anlattı.

Erdoğan, görüşmede Suriye'nin kuzeyindeki PKK-YPG ve DEAŞ terör tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar harekatın süreceğini, böylece topraklarını terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin de gönüllü ve güvenli bir şekilde geri dönüşlerinin sağlanabileceğini ifade etti.

"İngiltere'nin operasyondan duyduğu rahatsızlık iletildi"
İngiltere Başbakanlık Ofisi sözcülüğünden görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada ise, "Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü ve bölgedeki insani durumu kötüleştirebilecek, DEAŞ'le mücadelede kaydedilen ilerlemeyi sekteye uğratabilecek askeri operasyon nedeniyle İngiltere'nin duyduğu derin kaygıyı dile getirmiştir. Başbakan Türkiye'nin askeri operasyonunun İngiltere tarafından desteklenilemeyeceğini açık bir şekilde ifade etmiştir. Başbakan, Erdoğan'ı operasyona son verip diyaloğa girmeye davet etmiş, İngiltere'nin ve uluslararası partnerlerin ateşkesi mümkün kılacak müzakereleri desteklemeye hazır olduğunu belirtmiştir." denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yangın ihbarına gitti! Hayatının şokunu yaşadı
MSB fotoğraf paylaştı! Komandolar Rasulayn’da!
UEFA, Milli Takım'ın gol sevincini hazmedemedi
Erdoğan'dan 9 aylık Muhammed'in ailesine taziye
Fransa Türkiye'ye silah ihracatını durdurdu
Kırmızı Çizgi Fitbol canlı- Arda Turan Galatasaray'a dönecek mi
Yorumlar 4 yorum