HABER /  GÜNCEL

CNN Türk'ün Ekrem İmamoğlu fotomontaj skandalı! Yavaş'ın eşini unuttular

CNN Türk ve FOX TV ekranlarında Mansur Yavaş'ın mazbatasını aldığı anların fotoğrafı montajlanarak, "İşte Ekrem İmamoğlu'nun mazbata aldığı anlar" diye canlı yayında verildi.

FOX TV ve CNN Türk gündeme fotomontaj skandalı ile oturdu. Ekrem İmamoğlu'nu montajlanmış bir fotoğrafla 'İmamoğlu görevi devraldı" diyerek verdiler. 

CNN Türk sunucusu o anlarda, "Ekrem İmamoğlu önce İl Seçim Kuruluna gitti orada bir izdiham vardı. Ekrem İmamoğlu göreve resmi olarak başladığını gösteren mazbatasını aldığı an ile ilgili bir fotoğrafı sizlerle paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş'ın eşini unutmuşlar

Montajlanan fotoğrafın orjinalinde Mansur Yavaş bulunuyordu. Yavaş'ın başı kesilip yerine Ekrem İmamoğlu eklenmişti. CNN Türk ve FOX'u ele veren ise photoshopla yapılan bu kurguda Mansur Yavaş'ın eşi oldu. Yavaş'ı kareden çıkarıp yerine İmamoğlu'nun monte ederken, Yavaş'ın eşi unutulmuştu. Söz konusu fotoğraf sosyal medyada dolaşıyordu. Kanalların da görüntüyü doğruluğunu kontrol etmeden oradan aldıklara anlaşıldı.CNN Türk spikeri özür diledi

CNN Türk’ün yanlış fotoğrafı yayınlamasının ardından Ana Haber Spikeri Buket Güler sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Özür dileyen Güler, “Ana Haber’de Sayın İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı fotoğrafı kullanmak istedik. Muhabirimizin ajans muhabirinden aldığı fotoğraf başka TV’ler gibi gerçek olduğu düşünülerek yayına verilmiştir. Bu hatadan dolayı özür dileriz” ifadelerini kullandı.

CNN Türk kanalı da twitterdaki resmi hesabından özür mesajı yayınladı. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Cengiz Ünder'den Messi için çarpıcı sözler
Emre Can: Türkiye neden olmasın?
Beşiktaşlı Caner Erkin'e sürpriz teklif!
Baba ve oğul 9 yıl arayla aynı kaderi paylaştı
ABD'nin petrol stokları azaldı
2020 Ramazan başlangıç tarihi ne zaman Diyanet dini günler takvimi
Yorumlar 15 yorum