HABER /  DÜNYA

CİNDORUK: PARA KAZANMAK İÇİN DİZİ ÇEKİYORUM

Oyuncu Caner Cindoruk, para kazanmak için dizi çektiğini söyledi.<br/>Çukurova Üniversitesi, sinema oyuncusu Caner Cindoruk’u konuk etti. Di...

Abone ol

Oyuncu Caner Cindoruk, para kazanmak için dizi çektiğini söyledi.
Çukurova Üniversitesi, sinema oyuncusu Caner Cindoruk’u konuk etti. Dizi ve sinema sektörü hakkında öğrencilere tecrübelerini aktaran Caner Cindoruk, “Edebiyat tükeniyor. İnsanlar okumuyor. Kapital sistemin istediği gibi yaşıyoruz. Dizilerin sanatsal bir yanı yok. Çerezlik. Beş günde yapılan bir şey. Ben tiyatro sahnesinde, sinema setinde olmaktan her zaman daha mutlu oluyorum. Dizi sektörü zorluğu ve çirkinliği olan bir sektör. Diziyi de severek oynuyorum ancak sinemada bu yok. İyi bir sinema filminde yer aldıysanız bu on yıl sonra da kalıyor cebinizde, adınızla. Para kazanmak için dizi çekiyorum” şeklinde konuştu.
Oyunculuğa nasıl başladığını da anlatan Cindoruk, “Amcam Seyhan Belediyesi Genel Sanat Yönetmenliği yapıyordu. Çocukluğumdan beri hep oyunlar izleyerek büyüdüm. Utangaç ve bundan nefret eden bir çocuktum. 12-13 yaşından sonra şehir tiyatrolarına gitmeye başladım. Her şeyi yaptım orada ama aslında oyun anlamında hiçbir şey yapmadım. O mutfakta olmak yetti bana. Askerden geldikten sonra da arkadaşlarımla çıkıp İstanbul’a gitmeye karar verdik ani bir kararla. Ayran içmiştik ondan sanırım. Kötü yola da düşebilirdik ama hayalini kurduğumuz oyunculukta başarılı olduk" ifadelerini kullandı.
Adanalı hemşerilerine de bir müjde veren başarılı oyuncu, "Adana’da gelecek yıl kendi sinema filmimi çekmeyi hayal ediyorum. Adana’nın arka sokaklarında büyüdüm ve konu olarak da bunu işlemeyi düşünüyorum. Bunu da ilk defa sizlerle paylaşmış olayım" dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
BAŞBAKANIN OĞLU BİLAL ERDOĞAN SİİRT’E GELDİ
ADANA’DA BİR GARİP DAVA
SAMET AYBABA FERNANDES HAKKINDA KONUŞTU
BURSASPOR’DA HÜZÜNLÜ ANTRENMAN
ARINÇ’TAN ÇEKİLME DEĞERLENDİRMESİ
Bilim Kurulu nedir? Bilim Kurulu kimlerden oluşur üyeleri kim?
Yorumlar