HABER /  DÜNYA

BAŞBAKANIN OĞLU BİLAL ERDOĞAN SİİRT’E GELDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, okul ve öğrenci yurdu yapımı için beraberinde Limak Holding sahibi Nihat Özdemir ve Hed...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, okul ve öğrenci yurdu yapımı için beraberinde Limak Holding sahibi Nihat Özdemir ve Hedef Holding Yönetimi Kurulu Başkanı Ethem Sancak’la birlikte Siirt’e geldi.
Bahçelievler Mahallesi’nde yapılacak olan alan üzerinden inceleme yapan heyet, daha sonra Siirt Valiliği’ni ziyaret etti. Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından çıkışta basın mensuplarına heyet adına açıklamayı Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Yaptı. Erdoğan, "İnşallah hayırseverimizin katkısıyla Siirt’te güzel bir kız imam hatip lisesi ortaokul ve imam hatip kız yurdu yapılacak. Bizim de İstanbul’da bir vakfımız var, bu vakfımızın yurt ile ilgili çalışması olacaktır. Bu anlamda hayırsever iş adamız tarafından Siirt’te yapılacak çalışmaları yerinde görmek ve öğrencilere ne düşündüğümüzü anlatmak için sayın valimizin ev sahipliğinde buraya geldik" dedi. Siirt Valisi Ahmet Aydın da, yapılacak 80 derslikli yurdun bölgeye hitap edeceğini ifade ederek, "Çok prestijli olacak yurt yapımı için destek olan başta Bilal Bey’e ve Nihat Bey’e çok teşekkür ediyorum. Sayın Ethem Sancak da Pervarili olması hesabıyla kendisinden ilçede bir imam hatip yurdu yapılması için basının huzurunda söz almak istiyoruz" diye konuştu. Heyet daha sonra Ethem Sancak’ın köyü olan Çatıllı köyüne geçti. Davetliler temaslarının ardından Siirt’ten ayrılacak.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
ADANA’DA BİR GARİP DAVA
SAMET AYBABA FERNANDES HAKKINDA KONUŞTU
BURSASPOR’DA HÜZÜNLÜ ANTRENMAN
ARINÇ’TAN ÇEKİLME DEĞERLENDİRMESİ
UYUŞTURUCU KAÇAKÇILARINA DARBE
Tediye ödemeleri ne zaman 2020 ilk taksit ödemesi
Yorumlar