BIST 5.046
DOLAR 18,63
EURO 19,61
ALTIN 1.080,50
HABER /  POLİTİKA

CHP'li Özgür Özel'den 'darbe iması' açıklaması: Bazen sözün şehvetine kapılabiliyor insan

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Türk Devleti gelir, saat gibi işlemeye başlar" ifadesi sonrası başlayan 'darbe' tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Özel, “Önemli olan ne kast ettiğim ve konuşmayı dinlediğinizde ne kast ettiğimi açıkça görüyorsunuz. Bazen sözün şehvetine kapılabiliyor insan fakat amacım belli. Ben bir demokratım” diye konuştu.

Abone ol

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, 'Özgür Özel’den gelen telefon' başlıklı yazısında pazartesi günkü yazısına atıfta bulunarak "Manşet atacak olursak, askeri darbe değil ama bir devrim istiyorlar, dedim. Bu iki ismin de CHP’nin ulusalcı değil solcu kanadından olduğunu da hatırlattım. Yani TSK ile arası iyi olan CHP’lilerden değiller." ifadelerini kullandı.

"Yazım üzerine Özgür Özel aradı. Uzun uzun konuştuk." diyen Nagehan Alçı, CHP'li Özel'in, iktidar cephesinin 'Askeri darbe istiyor' diyerek ağır eleştiriler yönelttiği konuşmasında sandığa atıf yaptığını belirterek "Kesip biçerek başka yere çekme gayretleri kasıtlı. Bunlar suni gündem yaratma çabaları Nagehan Hanım" dediğini aktardı.

Nagehan Alçı, CHP'li Özel'in açıklamalarına yer verdiği yazısında şunları kaydetti:

"Bazen sözün şehvetine kapılabiliyor insan"

Ama ’Türk Devleti gelir, saat gibi işlemeye başlar’ demek çok sorunlu bir ifade değil mi? O cümle ile ilgili bir özeleştiri yapmayacak mısınız?' diye sorunca da...

'Önemli olan ne kast ettiğim ve konuşmayı dinlediğinizde ne kast ettiğimi açıkça görüyorsunuz. Bazen sözün şehvetine kapılabiliyor insan fakat amacım belli. Ben bir demokratım' diye konuştu.

Benim demokrasi ve sandık dışında başka bir yöntem isteme ya da işaret etme gibi bir amacım ya da isteğim olamaz.

"O anlamda devrimci değilim"

Konu benim işaret ettiğim devrim hayaline gelince ise...

'Nagehan Hanım özellikle o konuyu belirtmek istiyorum... Asla öyle bir devrim hayalim yok. Ben demokratik yolla yani sandık yoluyla barışçı siyasal değişim istiyorum. Ben sokakların karışması yoluyla gelecek kanlı bir devrimin ülkeye fayda getireceğine inanmıyorum. O anlamda devrimci değilim. Hepimiz demokrat olmak zorundayız. O konuşmada da anlatmaya çalıştım. Bugünkü düzen toplumun bunu değiştirme isteği ile sandıkta değişecek. Öyle devrim, ihtilal, sokak lafları yanlış. Bu adaletsizlik ve bu ekonomik çöküşe karşı insanlar zaten tepkilerini demokratik yollardan koyacaklar.

Tüm yazarlar sayfasına geçiş yapmak için linki tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Pazar günü rekor sıcaklık! Meteoroloji Afrika sıcakları kırmızı alarmı verdi
Foto Galeri Pazar günü rekor sıcaklık! Meteoroloji Afrika sıcakları kırmızı alarmı verdi Galeriye Gözat