BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'li meclis üyesi Fahrettin Yürek'e ihraç tehdidi İSKİ faturasına itiraz etmişti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi alt iştiraki İSKİ'nin Silivri'deki kullanmadığı yazlığına 257 lira tutarında fatura gönderdiği için itirazda bulunduğunu ifade eden CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, ihraç edilmekle tehdit edildi.

Abone ol

CHP yönetimi İSKİ faturası yüksek geldiği için itiraz eden Sultangazi Belediyesi Meclis üyesi Yürek'e bu kez daha ağır bir fatura kesti. Yürek'e 'ya İSKİ önünde özür dileyeceksin yada istifa edeceksin' denildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, kullanmadığı Silivri’deki yazlığına İSKİ tarafından gönderilen 257 TL tutarındaki faturaya itiraz etti. 

'İSKİ'nin önünde özür dileyeceksin'

Yürek, yaptığı itirazın ardından parti binasına çağrıldığını belirterek, “’Bana ya partiden ya da meclis üyeliğinden istifa edeceksin. Ya da İSKİ’nin önünde özür dileyeceksin’ dediler. İhraç da üçüncü seçenek olarak gündeme geldi. Bunları ben kabul etmedim” açıklamasında bulundu.

CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, İSKİ tarafından 3 aydır boş olan Silivri’deki yazlığına gönderilen 257 TL’lik faturaya tepki gösterdi. Tepkisinin ardından Yürek’in 257 TL tutarındaki fatura düzeltildi. İtirazı sonrası İSKİ tarafından Yürek’e yeni bir su faturası gönderildi. Bir önceki 1 aylık faturada 257 liralık tutar yazarken, yeni faturada 121 lira yazıldı. Öte yandan Yürek’in itirazı üzerine İSKİ’nin 847 kişinin daha faturasını hatalı olarak kestiği öğrenildi. Bu faturalar da İSKİ tarafından düzeltildi.

"Üçüncü seçenek de ihraç olarak gündeme geldi"

Yaşadıkları hakkında açıklamada bulunan Yürek, “İSKİ benim kullanmadığım yazlığa 257 TL fatura göndermişti. Biz bunun mücadelesini verdik. Bir hafta sonra haklılığımız ortaya çıkarak faturamız düzeltildi. 10 gündür oturduğum daireye 121 TL fatura çıktı. Biz bu mücadeleyi halk için verdik. Dün İSKİ müdürlüğünde gittiğim zaman bana 847 kişinin faturasının daha düzeltildiğinin bilgisi verildi. İlk açıklamalarımın ardından ilçe başkanımız beni çağırdı. Bana ‘Ya partiden ya da meclis üyeliğinden istifa edeceksin. Ya da İSKİ’nin önünde özür dileyeceksin’ dediler. Üçüncü seçenek de ihraç olarak gündeme geldi. Bunları ben kabul etmedim. Yanlış bir şey yapmadım. İki fatura da elimde. Herkes hakkını arasın. Bu kurum fark etmez. Hakkınızı arayın sonuna kadar. Halkım isterse ben istifa ederim” açıklamasına yer verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Siyam ikizleri Derman ve Yiğit Türkiye'ye getirildi
Caner Çalışır öldü ölüm nedeni ne Caner Çalısır hastalığı nedir?
YÖK'ten tez aşamasındaki lisansüstü öğrencilerine ek süre hakkı
Uzmanlardan tavuk döner uyarısı! Ölümle sonuçlanabilir
Batman Valisi Hulus Şahin'den vahşi sulama yöntemine tepki: Su bedava gelmiyor
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: Ayasofya fethin kılıç hakkıdır
Antalya'da kazaya karışan babasının yanından bir an olsun ayrılmadı
George Floyd'un ölümünün ardından New York'tan önemli karar
Hamile eşini 19 yerinden bıçaklayarak öldüren cani kocaya ağırlaştırılmış müebbet
Emre Belözoğlu'ndan Tahir Karapınar itirafı!
Yorumlar 6 yorum