BIST 118.485
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 393,76
HABER /  POLİTİKA

CHP harekete geçti! Yerel yönetim kampına girecek

CHP, yerel yönetimlerdeki yol haritasını belirlemek için, 25-27 Temmuz'da Afyonkarahisar'da kampa girecek. CHP'nin aldığı belediyelerdeki sorunların masaya yatırılacağı kampta, bunların çözümüne ilişkin projeler ve planlamalar da ele alınacak.

Abone ol

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde 11'i büyükşehir, 10'u da il olmak üzere 252 belediye kazanan CHP'de, belediyelerin etkin bir şekilde hizmet vermesini sağlamak için çalışmalara başlandı.

CHP'li belediye başkanları hazır bulunacak

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak kampta, partinin bütün belediye başkanları hazır bulunacak. Kampta, başkanların birbirleriyle koordineli çalışmaları başta olmak üzere, yapılacaklara ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak.

Ekonomik kriz, işsizlik ve istihdam sorunlarına çözüm aranacak

Yerel seçimlerde yakalanan başarının sürdürülmesi amaçlanan CHP'de, 'ekonomik kriz, işsizlik ve istihdam' sorunlarına da yerelde çözüm aranacak

Belediyelerin çalıştırılmama ihtimali

Belediye meclislerinde 'CHP'li belediyelerin çalıştırılmama' ihtimali üzerinde de duran ana muhalefet partisi, bu konuda izlenecek politikalara ilişkin de hareket tarzı belirlenecek.

Kurulması planlanan 'Yerel Yönetim Koordinasyon Merkezi'nin detayları da Afyonkarahisar'daki kampta netleşecek. Bu kapsamda, belediyelerle 'araştırma, proje geliştirme, finans, bütçe, iletişim ve hukuk' alanlarında iş birliği içerisinde çalışacak altı farklı birim kurulacak.

Kampta, bu amaçla CHP'li bütün belediyelerin kurulma aşamasında olan Koordinasyon Merkezi ile uyum içinde çalışması için sunum yapılacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yazın ortasında serin ve yağışlı hava! Meteoroloji'den son dakika uyarısı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İlkokula başlama yaşı bu sene kaç olacak 2019-2020 MEB iş takvimi
ABD ve YPG/PKK operasyonunda 13 sivil öldü
FuzulEv'den erken teslim kampanyası
Hastanesindeki veterinere tecavüzle suçlanıyor! Profesöre 27 yıl 6 ay hapis talebi
1. sınıfa başlama yaşı kaç oldu 2019 MEB yeni yönetmelik
Mia fitz Gözde kimdir kaç yaşında Exatlon Challenge Gözde Demiral instagram halleri
Yorumlar 2 yorum