BIST 1.540
DOLAR 7,41
EURO 8,99
ALTIN 442,71
HABER /  CHP

CHP Ankara İl Başkanlığı seçimi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar

37’nci Olağan Kurultay kapsamında bugüne kadar 30 il kongresini yapan CHP’de Ankara İl Kongresi başladı. İl başkanlığı için iki aday yarışıyor. Kongrede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılış konuşması yaptı.

Abone ol

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kongresi Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde başladı. Kongrede mevcut il başkanı Rıfkı Güvener aday olmadı. Parti Meclisi Üyesi Ali Hikmet Akıllı ve eski Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yalçınkaya, CHP Ankara İl Başkanlığı için yarışacak. CHP lideri kongrenin açılış konuşmasını yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi, milli mücadeleden ve mücadelenin özünden doğan ve bugünlere gelen görkemli bir tarihi olan bir siyasi partidir. Cumhuriyet Halk Partili olmak bir ayrıcalıktır. CHP’li olmak ülkeye ve dünyaya karşı sorumluluk taşımaktır.

Eğer geçmişin bize bıraktığı mirası gelecek kuşaklara aktaracaksak sadece geçmişi değil, geleceği de inşa etmek üzerinde hep birlikte düşünmeliyiz.

'En tutarlı adres CHP'

Ben bütün Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerime şunu söylemek isterim; nereye giderseniz gidin, nerede oturursanız oturun, sorunlardan söz ettiğinizde çözümünden de söz edeceksiniz.

Şu eleştiriyi hep yaparlar; ‘Efendim Cumhuriyet Halk Partisi hep eleştirir hiç çözüm söylemez'. Hayır söylüyorum, nerede bir sorun varsa o sorunun en sağlıklı, en tutarlı çözüm adresi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Türkiye’nin de sorunu olabilir Orta Doğu’nun da sorunu olabilir. Türkiye’nin bugün beş temel sorunu vardır. Birinci sorunumuz demokrasi. Ülkenin demokrasi sorunu vardır. İkinci sorunumuz eğitim. Eğitim, bir topluma sınıf atlatır. Bir bireye sınıf atlatır.

Toplumsal barış sorunumuz var

Üçüncü temel sorunumuz dış politika. Ağır bedeller ödeyen bir sürecin içindeyiz şu anda. Toplumsal barış sorunumuz var. Bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Kimseyi kimliği, inancı, yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştiremeyiz.

İnsanlara güven vermek zorundayız

Türkiye bugün derin bir kriz yaşıyorsa; ekonomide, sosyal alanda siyasetini inanç, yaşam tarzı ekseniyle politika yapmasındandır. Bize düşen görev, CHP’lilere düşen görev, hiç kimseyi inancı, kimliği dolayısıyla ötekileştirmemektir. Bizden farklı düşünebilirler, farklı inançları olabilir ama aynı bayrağın altında aynı vatan toprağı içinde yaşıyorsak herkesin sorununu çözmek ve o insanlara güven vermek zorundayız. Dolayısıyla toplumsal barışı biz sağlarız, biz güçlendiririz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meclis fena karıştı AK Parti ve İYİ Partililer birbirine girdi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Survivor Makbule Karabudak kimdir mesleği ne spor eğitmeni eşi kimdir?
İdllib'den kaçanların sayısı 1 milyonu aştı şimdi ne olacak?
Rusya'nın en büyük gayrimenkul satışına Rönesans İnşaat imzası
Şaziye İvegin Üner Survivor kimdir Şaziye Üner kiminle evli eşi Muratcan Üner kimdir?
Bomba iddia: Belediye Başkanı Kesimoğlu, Muharrem İnce'ye kafa attı
89 yaşında vefat etti! Mirası ortada kaldı o ülke mirasçı arıyor
Süleyman Soylu Harput'a yerleşti Ankara'ya dönmesi zor olacak
Mert Öcal kimdir Survivor 2020'de şimdiden resti çekti
3 aylar ne zaman başlayacak 2020 Diyanet güncel takvimi
Aliyev ile Paşinyan kamuoyu önünde tartıştı Tarihte bir ilk gerçekleşti
Yorumlar 25 yorum