BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
CENNET CANKILIÇ / TÜM YAZILARI
Cennet CANKILIÇcennet@internethaber.com
TÜM YAZILARI
DEVA Bursa'da ölü doğdu!.. Demek ki partinin kuruluşunda kulislerde “AK Parti içinden yüzlerce istifalar var, DEVA’ya geçiyorlar.” söylentileri ile “ Tanınmış iş adamlarından ve STK temsilcilerinden partiye başvurular var” iddiaları tamamen yalan ve aldatmaca imiş!..
Karşınızda çadır devleti yok!..
Cumhurbaşkanı bugün ne açıklayacak? Cumhurbaşkanımız bugün saat 15.00'da millete sesleniş açıklamasında sıralayacağı müjdeler içinde "değil 2023'de yarın Ay'a gideceğiz dese bile " milleti pek heyecanlandırmayacak. Çünkü...
Doğruya doğru. Soylu,sahada da kürsüde de tarih yazdı!.. Elleriyle göğsünü sıvazlayıp” Ohh paralar PKK’ya gitmiyor, millete gidiyor ohh”diye bağırması o anda ekran başında izleyenler olarak içimize su serpti.Özellikle bu kısmı sonradan internetten izleyip izleyip hüngür hüngür ağlayanları biliyorum.
Coronanın vurduğu esnaf devletten ne istiyor? Coronadana dolayı 2. defa işyerlerini kapatmak zorunda kalan, işçilerini ya ücretsiz izne çıkaran ya da bağını koparan küçük ve orta ölçekli esnaf devletten 2. defa hibe ve ya kredi desteği istemiyor. Devlete olan borçlarının bir kereye mahsus belli bir limit altında silinmesini istiyor. Yoksa devletin vereceği para desteği öncelikli olarak bir önceki gibi yine başka delikleri kapatmaya gidecek.
18 yılın ardından zor bir yazı... Ama bildiğim bir şey var ki, AK Parti için 18 yılın sonunda durum hiç de öyle parlak ve gelecek vaat eden pozisyonda değil…
Tsunamiden önce Sığacık bakın nasıldı? Sığacık'a gidenler bilir. Tarihi ve turistik Kale içinde parke taşlı dar sokaklar vardır. 2 katlı , bahçeli ahşap evlerin bulunduğu bu Kale içindeki sokaklardan deniz suyu sel gibi aktı.