CENNET CANKILIÇ / TÜM YAZILARI
Cennet CANKILIÇcennet@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Çok konuşuyor diyenlere cevabımdır! O her zamankinden daha çok konuşmalı. Susmamalı.O konuşsun ki, iş dünyası ve vatandaş hükümetin B,C,D,E planları olduğunu anlasın. Ne de olsa ekonominin üç ayağından biri moral ve güven.
Erdoğan'ı vurmak için Soylu bahane! Tarih kitaplarında bile yazdı.“ ABD bizim müttefikimizdir, stratejik ortağımızdır.” Son üç nesil bu öğretiyle büyüdük değil mi? Peki ya şimdi?
İşte o seçimdeki irade Yeni Türkiye’nin kapısını açtı! Bakan Çelik: İnsan hafızası çabuk unutuyor, önemsemiyor, ama tarih şimdiden yazmaya başladı. 94 seçimleri Türkiye'yi bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne taşıyan sürecin dönüm noktası oldu."
Millet kendine hizmet edeni yalnız bırakmıyor! Bakan Soylu liderlerden sonra en fazla kalabalık toplayan siyasetçi durumunda.Pek bunun sırrı ne?
Bu seçimde"seçmen" yok! Yıllardır hem mesleğim gereği seçim takibi yaptım, hem de milletvekili adayı olarak 2 defa sahada çalıştım. Ama bu kadar ilgisiz bir seçim atmosferiyle karşılaşmadım.Garip bir sessizlik hakim!
Musullu Hasan’ın feryadı!.. "Sizler görmüyonuz, Erdoğan’ı istiyorlar. Biz Saddam’ı verince kurtulacağız sandık,idam edilince alkışladık ama baktık ki altımızdaki topraktan olmuşuz. Size de aynısını yapmaya çalışıyorlar.Ben burada sizin durumlara çok üzülüyorum. "
Erdoğan’ı tek başına cepheye sürmek istiyorlar! Ortalıkta gezen bu iddialar Ak Parti’yi iktidardan al aşağı etmeye yönelik gibi dursa da burada asıl hedef Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Maksat Erdoğan’ı Başkomutan olarak, askersiz, ordusuz, silahsız tek başına cepheye sürmek!.