BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

Cemaatle savaşta en kritik soru

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Financial Times, Erdoğan-Gülen arasındaki savaşı yazdı. Gazeteye göre savaş Türkiye'ye zarar veriyor

Abone ol

İNGİLTERE'de yayımlanan Financial Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapısında değişiklik yapan yasa tasarını onaylamasıyla ilgili haberinde "Erdoğan-Gülen savaşında Türkiye'nin kurumlarının zarar gördüğünü" yazdı.

Gazetenin haberinde özetle şöyle deniliyor:

"Abdullah Gül, karşıtlarının Türk yargısının bağımsızlığını tehdit edeceğini söylediği yasal düzenlemeyi imzalarken, hiddetli bir savaş ülkenin kurumları üzerinde iz bırakmaya başladı. Bazı kesimler Recep Tayyip Erdoğan hükümetinin, devlet içindeki düşmanlara karşı elini güçlendirmeye çalışırken Türk kurumlarının bağımsızlığını ortadan kaldırmakta olduğunu söylüyor."

MİT POLİSTEN DAHA SADIK

"Avrupa Komisyonu yasayla ilgili kaygılarının "çok iyi bilinmekte" olduğunu ve buna ilişkin değerlendirmenin Türkiye'nin ilerleme raporuna yansıtılacağını açıkladı.

"Erdoğan, bu yasanın Gülen hareketinin yargıya sızmasını önlemek için gerekli olduğunu söylüyor. Erdoğan, ailesini de soruşturan yolsuzluk soruşturmasını durdurma arzusunu ortaya koydu. Bu çabaya paralel olarak bu soruşturmadan sızan bilgilerin internete konmasına yasak getirdi."

"Parlamento ayrıca Türk istihbarat servisinin yetkilerini artıran bir başka yasal düzenlemeyi değerlendiriyor. Erdoğan, MİT'i, Gülen hareketinin güçlü bir etkisi bulunan polis teşkilatından daha sadık görüyor. "

ÖNCEKİ HABERLER
Kazan'dan çok ilginç kaset yorumu!
715 yeni gezegen keşfedildi
Ukrayna krizi: Kırım'da kamu binaları ele geçirildi
MGK açıklamasında şoke eden ayrıntı
Sahildeki davetsiz misafir turistlere korku saldı!
Haftasonu kasap manav açık mı saat kaçta açılıyor-kapanış saati
Yorumlar 2 yorum